menü resmi

Ebelik Maaşları

Ebelik maaşları ne kadar ? Eski zamanlarda köylerde ve bazı kırsal alanlarda ücretsiz olarak sevabına yapılan ebelik işi büyük şehirlerde hastanelerde çok büyük bir sorumluluk gerektiren mesleklerden birisidir. Ebelik aslında kutsal sayılan mesleklerden birisidir.2016 ebe maaşları

Çok fazla ilgi gören bir meslek olmasa da, artık günümüzde ebelik ilgi gören ve değerli bir meslek olarak görülmektedir.

Ebelik Nedir ?

Ebelik hamile kadınların doğumlarını üstlenen ve doğumun gerçekleşmesini sağlayan kişilerdir. Genelde kadınlar tarafından yapılmaktadır. Tabi ki bu şart değildir. Fakat ülkemizde ve Dünya’da birçok ülkede olduğu gibi, örf , adet ve dini inancımız gereğince ebelerin bayanlardan olması toplum tarafından kabul ve tercih sebebi olmuştur.

Ebelik Maaşları

Ebelik maaşları çalışılan kurumlara göre bazı değişiklikler göstermektedir. Ebeler 2016 yılında ortalama 1800 lira maaş almaktadırlar. Bunun yanısıra özel hastanelerde çalışan ebeler asgari ücret de alabilmektedirler. Tabi bu tamamen maaşı veren kuruluşlara bağlıdır. Maaş ödemesi yapan kurum ve kişiler ebeliğe gerektiği saygıyı gösterdikleri takdirde en az 1800 lira maaş almaları gerekir.

Ebeler bunun yanısıra hastanelerde Döner Sermaye parasından da haklarını almaktadırlar. Doktorlar, hemşireler gibi ebeler de Döner Sermayeden kendi haklarını almaktadırlar. Bu şekilde Döner Sermaye olan kurumlarda ebelik maaşları 2500 ila 3000 liraya kadar çıkabilmektedir.

Bunların sonucunda maddi kazanç yanında bir insanın doğumunu gerçekleştirmek, bu Dünya’ya yeni bir bebeğin gelmesine yardımcı olmaları sanıyoruz ebeler için paha biçilmez bir duygudur.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • doğuda ebe maaşları
  • ebe maaşları lisans
  • özel hastanelerde ebe maaşları
  • uzman ebe maaşları
  • ebe yardımcılığı maaşı 2018
  • ebelik maaşları özelde
  • ebe maaş hesaplama
  • sözleşmeli ebe maaşları
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Durdane -
2017-06-08 16:04:14

ebe maaşları gayet iyi bence.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.