Ebelik Maaşları

Ebelik maaşları ne kadar ? Eski zamanlarda köylerde ve bazı kırsal alanlarda ücretsiz olarak sevabına yapılan ebelik işi büyük şehirlerde hastanelerde çok büyük bir sorumluluk gerektiren mesleklerden birisidir. Ebelik aslında kutsal sayılan mesleklerden birisidir.

Çok fazla ilgi gören bir meslek olmasa da, artık günümüzde ebelik ilgi gören ve değerli bir meslek olarak görülmektedir.

Ebelik Nedir ?

Ebelik hamile kadınların doğumlarını üstlenen ve doğumun gerçekleşmesini sağlayan kişilerdir. Genelde kadınlar tarafından yapılmaktadır. Tabi ki bu şart değildir. Fakat ülkemizde ve Dünya’da birçok ülkede olduğu gibi, örf , adet ve dini inancımız gereğince ebelerin bayanlardan olması toplum tarafından kabul ve tercih sebebi olmuştur.

Ebelik Maaşları

Ebelik maaşları çalışılan kurumlara göre bazı değişiklikler göstermektedir. Ebeler 2016 yılında ortalama 1800 lira maaş almaktadırlar. Bunun yanısıra özel hastanelerde çalışan ebeler asgari ücret de alabilmektedirler. Tabi bu tamamen maaşı veren kuruluşlara bağlıdır. Maaş ödemesi yapan kurum ve kişiler ebeliğe gerektiği saygıyı gösterdikleri takdirde en az 1800 lira maaş almaları gerekir.

Ebeler bunun yanısıra hastanelerde Döner Sermaye parasından da haklarını almaktadırlar. Doktorlar, hemşireler gibi ebeler de Döner Sermayeden kendi haklarını almaktadırlar. Bu şekilde Döner Sermaye olan kurumlarda ebelik maaşları2500 ila 3000 liraya kadar çıkabilmektedir.

Bunların sonucunda maddi kazanç yanında bir insanın doğumunu gerçekleştirmek, bu Dünya’ya yeni bir bebeğin gelmesine yardımcı olmaları sanıyoruz ebeler için paha biçilmez bir duygudur.

Önerilen Paylaşım 1:Uçak Bakım Mühendisi

Önerilen Paylaşım 2:Pilot Maaşları

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ebe maaşları gayet iyi bence.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer