Dünya’nın En İyi Basketbol Oyuncusu Kim

Sizce Dünya’nın en iyi basketbolcusu kim ? 12 dev adam 🙂 Her spor dalında olduğu gibi basketbol spor dalında da adından söz ettiren ve uzun uzun yıllar boyunca unutulmayan efsane olmuş yada hala aktif olarak basketbol oynayan basketbolcular kim olabilir ?

Çoğu insan futbolu takip ediyor fakat bazı insanlar ise gerçektende sadece basketbol ile ilgileniyor ve futbol ile hiç ilgilenmiyor. Dünya’da isim yapmış birçok basketbolcuyu biliyoruz en azından kulağımıza aşina olmuş bazı isimler vardır.

Şimdi isterseniz Dünya’nın en iyi basketbolcusu kim sorusuna Dünya genelindeinsanlar nasıl cevaplar vermiş hep beraber bakalım. Buyrun listemiz aşağıdadır 🙂

Dünyanın En İyi Basketbolcusu

 1. Michael Jordan
 2. Magic Johnson
 3. LeBron James
 4. Kobe Bryant
 5. Larry Bird
 6. Wilt Chamberlain
 7. Kareem Abdul-Jabbar
 8. Bill Russel
 9. Shaquille O’Neal
 10. Oscar Robertson

Çojk uzun boylu olmak basketbol için tabiki bir eldeki silah oluyor. Fakat önemli olan boyu mu, yoksa yaptığı iş mi derseniz, bizce boydan önce işlevi.

Sonuçta çok uzun boylu olan ama basketbolda başarılı olamayan bir çok insan bulunuyor. Türkiye’de ise bazı tanınmış basketbolculardan başka tanıdığımız fazla basketbolcu yok malesef. Aslında ülkemizde basketbola pek fazla ilgi de verilmiyor varsa yoksa futbol 🙂

Fakat basket maçlarını izlemesi her zaman ayrı bir zevkli oluyor hele birde basketbola az çok ilgi duyuyorsanız o zaman günün yorgunluğunu atmak için gerçekten de basket maçı izlemek çok etkili oluyor.

Dünya genelinde en iyi basketbolcu olarak gösterilen sporcular bunlarmış. Tabi siz ne düşünürsünüz bilemeyiz ama düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Peki size soralım sizde gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu kim ? Aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizlere cevabınızı gönderin bakalım 🙂

Önerilen Paylaşım 1:Ld+Json Kullanımı

Önerilen Paylaşım 2:Fizyoterapist Ne İş Yapar Fizyoterapist Maaşları

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

14 Yorum(lar)

 1. Basketbol denildiği zaman Kobe Bryant tartışmasız bence bir numaradır. Dünya tarihinde bana kalırsa ondan iyi bir basketbolcu gelmemiştir. Aksini iddia edenler pek basketboldan anlamıyorlardır.

 2. Michael Jordan ,Kobe , Shaquille O’Neal bu üçleden vazgeçmem bence en iyi basketbolun yıldızlarıdır.

 3. Bana kalırsa dünyanın en iyi basketbolcusu LeBron James. İkinci olarak da Larry Bird veya Magic Johnson diyebilirim. Liste bence biraz yanlış olmuş gibi.

 4. Michael Jordan 23 numaralı formayla özdeşleşmiş olan Chicago Bulls efsanesidir. Jordan 6 Nba şampiyonluğu kazanıp 5 kez Mvp seçilmiştir. Bu cümle zaten herşeyi anlatıyor cocukluğumun efsanesidir. Bazen boş zamanlarımda açıp izliyorum ve hala zevk alıyorum. Birde Beşiktaş JK oynayan Allen Iverson da var ama sonrasında ne oldu anlamadım takip edemedim .

 5. basketbol oynamak sanat işidir herkesin yapamayacağı bir spor. Bu adamları tebrik ediyorum :))))))))))9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basketbol denildiği zaman Kobe Bryant tartışmasız bence bir numaradır. Dünya tarihinde bana kalırsa ondan iyi bir basketbolcu gelmemiştir. Aksini iddia edenler pek basketboldan anlamıyorlardır.

Michael Jordan ,Kobe , Shaquille O’Neal bu üçleden vazgeçmem bence en iyi basketbolun yıldızlarıdır.

Bana kalırsa dünyanın en iyi basketbolcusu LeBron James. İkinci olarak da Larry Bird veya Magic Johnson diyebilirim. Liste bence biraz yanlış olmuş gibi.

Michael Jordan 23 numaralı formayla özdeşleşmiş olan Chicago Bulls efsanesidir. Jordan 6 Nba şampiyonluğu kazanıp 5 kez Mvp seçilmiştir. Bu cümle zaten herşeyi anlatıyor cocukluğumun efsanesidir. Bazen boş zamanlarımda açıp izliyorum ve hala zevk alıyorum. Birde Beşiktaş JK oynayan Allen Iverson da var ama sonrasında ne oldu anlamadım takip edemedim .

basketbol oynamak sanat işidir herkesin yapamayacağı bir spor. Bu adamları tebrik ediyorum :))))))))))9

en iyi basketçi bence bryant baska da yok ama michael jackson da olabilirdi :P

Jordan is the best Basketball player :D

Dünyanın en iyi basketbolcusu ben olacağım az kaldı inşallah.

En iyi basketbolcu kim olabilir ?

En iyi basketbolcu olarak Jordan derim ben

en iyi basketbolcu Hocam gerçekten teşekkür ederim paylaşımınız için.

en iyi basketbolcu mihael jordan olarak tarihe geçmiş birkere :D

bill russel bende çok çok çok çok teşekkür ederim

Bence en iyi basketçi kobe bryant :P


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer