Dudak Üstü Kararması Neden Olur Nasıl Geçer

Dudak Üstü Kararması Nasıl Geçer?

Dudak üstü kararmaları, yüzün estetik açıdan zarar görmesine neden olan bir sorundur. Özellikle kadınların sıklıkla dile getirdiği bu duruma çözüm bulunmazsa, görüntünün can sıkıcı bir hale gelmesi kaçınılmazdır. Evde dudak üstü kararmasını geçirmek için bazı adımlar iyi sonuç verir. İşte bu zorlu problemden kurtulmak için mutlaka denemeniz gereken yollar:

Limon Suyu

Limonun cilt rengini beyazlattığı onaylanmıştır. Cilde zarar vermediğinden dolayı dudak kararmaları için ağartıcı olarak kullanılabilir. Bıyık bölgesindeki durumu ortadan kaldırmak için, taze şekilde sıkılmış limon suyunu bu bölgeye uygulayın. En az 20 dakika boyunca beklettikten sonra, yüzünüzü bol ılık su yardımıyla temizlemelisiniz. İşlemden etkili sonuçlar alabilmek için, bir hafta içinde iki kez uygulanması gerekecektir.

Patates Suyu

Cilt rengini açmak için iyi çözümler ortaya çıkaran patates, cildi yıpratmadan renginin beyazlamasına neden oluyor. Bu yöntemi uygulamak için patatesin kabuklarını soyarak parçalara ayırın. Daha sonra bir katı meyve sıkacağı yardımıyla suyunun çıkmasını sağlayın. Elde ettiğiniz sudan dudak üstüne sürerek beş dakikalık süre boyunca bekletin. Uygulamanın işe yarar hale gelmesi için, bir hafta içinde birkaç sefer tekrar etmelisiniz.

Esmer Şeker ve Zeytinyağı

Peeling etkisi yapan esmer şeker ve zeytinyağı, sorunu çözmenize yardımcı olurken cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlayacaktır. Bunun için zeytinyağını ve esmer şekeri bir karışım haline getirerek, bıyık bölgesine masaj yapar gibi uygulayın. 15 dakika boyunca beklettikten sonra, bölgeyi ılık su yardımıyla temizleyerek işlemi sonlandırın.

Badem Yağı

Badem yağının güzellik için oldukça fazla faydası vardır. Yine bu yağın gücünden yararlanarak dudak bölgesinde meydana gelen kararmaların önüne geçebilirsiniz. Yüksek E vitamini içeren badem yağı, aynı zamanda cilt sağlığı içinde son derece gereklidir. Badem yağını ısıtarak dudak üstüne masaj yapar gibi yedirmeniz gerekir. En az 10 dakika boyunca beklettikten sonra, bol ılık suyla birlikte yüzünüzü arındırmalısınız.

Düzenli Su Tüketimi

Dudak üstü kararmasının nedenleri arasında susuzluk vardır. Uzun zaman boyunca dikkat edilmeyen su tüketimi, cilt kararmalarını meydana getirebilir. Bu nedenle düzenli su tüketimini bir alışkanlık haline getirmeniz gerekir.

Gliserin

Güzelliğe olan etkileriyle bilinen gliserin cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olan bir seçenektir. Sadece çok kısa bir süre boyunca kullandığınızda faydalarını gözle görülür şekilde hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey dudak üstü bölgesine masaj yapar gibi bir süre boyunca uygulamaktır.

Gül Suyu ve Nar Suyu

Dudak üstü kararmaları nasıl geçer sorusunun tam olarak cevabı olan bu yöntemler, hızlı bir şekilde cildin iyileşmesine olanak sağlar. Bunun için gül veya nar suyunu cilde hafif bir şekilde uygulayarak bir süre boyunca bekletmek yeterlidir. İşlemi haftada iki kez boyunca yapmanız memnun edici sonuçlar almanıza neden olur.

Önerilen Paylaşım 1:Gözlerin Kararması Neden Olur Nasıl Geçer

Önerilen Paylaşım 2:Dudaktaki Morluklar - MosMor

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer