Dudaktaki Morluklar – MosMor

Dudak Morarması

Dudak morarması, en sık şekilde görülen sağlık problemleri arasındadır. Bazı sorunlara bağlı olarak meydana gelen bu durum, uzun zamanlı olarak cildin en büyük sorunları arasında yer alabilir.

Neden Olur?

Dudak morarmaları, basit bir durumdan kaynaklı olduğu gibi hastalık belirtisi olarakta karşımıza çıkabiliyor. Özellikle demir eksikliğinin cilde yansıması bu şekilde gelişir. Bu tarz durumlarda kişilerin beslenme durumlarını gözden geçirmeleri tavsiye edilmektedir.

Sigaranın uzun süreli kullanımı dudak morarmalarını meydana getirebilir. Özellikle bağımlı olarak nitelendirilen kişilerde bu tarz problemler çok sık bir şekilde meydana gelir. Bunlardan korunmak adına tütün ürünlerinin kullanımına bir sınırlandırma getirilmesi şarttır.

Yaşam tarzında meydana gelen yanlışlarda dudakların siyah görünmesine neden olabilir. Özellikle kafein türündeki ürünlerin sık kullanımı, alkol, vücudun susuz kalması, yanlış beslenme tercihleri gibi durumlar dudak morarmasının nedenleri arasındadır.

Dudak Morarması Şikayetinde Ne Yapmalı?

Uzun zamandan beri bu tarz bir durumla karşı karşıyaysanız, o zaman alışkanlıklarınıza bir kez daha göz atmanız gerekiyor. Özellikle kafein, sigara ve alkol tüketimine gün içinde mutlaka sınırlandırma getirilmelidir. Bunun yanında vitamin eksikliği, demir eksikliği gibi konuların çözülmesi için beslenme tarzında zenginleştirmeler yapılmalıdır. Kırmızı et ve yeşillik sorunun çözülmesi için yönelmeniz gereken şeyler arasındadır.

Eğer bu tarz durumlardan uzak bir yaşamınız varsa, o zaman iç hastalıklarından dolayı dudak morarması gibi şikayetler oluşabilir. Soruna çözüm bulabilmek adına mutlaka bir uzmana başvurmak gerekir.

Dudak Morarması İçin Doğal Yöntemler

Ev ortamında bazı durumlara dikkat edildiği takdirde, dudak morarması için kesin olarak bir çözüm alınabilir. Tabi bunların etkisinin yakından görülebilmesi için, düzenli olarak uygulamaya devam etmek gerekecektir.

Bitki Yağları

Doğal yağlardan yararlanarak dudak sağlığının geri döndürülmesi mümkün olabilir. Bu yöntemi yapabilmek için lavanta yağı, buğday yağı ve zeytinyağını bir karışım haline getirmelisiniz. Bu karışımı hazırladıktan sonra dudak üstüne masaj yapar gibi sürün. En az yarım saat boyunca bekletmeniz gereken bu yöntem, haftada iki kez boyunca uygulanmalıdır.

Salatalık Uygulaması

Salataların kabuklarını soyarak rendeleyin. Daha sonra buz küpleriyle bir karışım haline getirin. Yapmış olduğunuz bu karışımı dudak bölgesine yavaş bir şekilde masaj yapar gibi sürün. 15 dakika boyunca beklettikten sonra, yüzünüzü bol ılık su ile birlikte temizleyin. Bu yöntem dudak morluklarına iyi bir çözüm olurken, aynı zamanda bölgenin rahatlamasına yardımcı oluyor.

Bitkilerle Mucize Yöntem

Dudak morarması için doğal yöntemler arasında kullanacağınız bu yöntem, morlukların giderilmesini ve dudaklara tekrar sağlığın geri getirilmesi için idealdir. Yöntemi yapabilmek için soğan, maydanoz, zeytinyağı ve tuza gereksinim vardır. Bunlardan bir karışım yaparak dudak üstü bölgesine uygulanmalı ve bu şekilde bir saat boyunca bekletilmelidir. Her hafta boyunca uygulanması gereken bu yöntem gözle görülür faydalı sonuçlar almanızı sağlar.

Önerilen Paylaşım 1:Dudak Üstü Kararması Neden Olur Nasıl Geçer

Önerilen Paylaşım 2:Dilde Beyazlık Oluşması

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Genelde vitaminsizlikten ve rahatsızlıktan dolayı oluyor bende . Kişilerdede aynı sorundan kaynaklı olabilir. Vitamin alımınızı dikkat edebilirsiniz ve sağlıklı bir şekilde beslenmeyi atlamayın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genelde vitaminsizlikten ve rahatsızlıktan dolayı oluyor bende . Kişilerdede aynı sorundan kaynaklı olabilir. Vitamin alımınızı dikkat edebilirsiniz ve sağlıklı bir şekilde beslenmeyi atlamayın .


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer