Döner Nasıl Yapılır(Videolu) ?

doner-nasil-yapilirEminiz herkes en azından bir sefer olsun döner yemiştir. Döner bizim damak tadımıza uygun gıdalardan birisidir. Bundan 10-15 yıl öncesine kadar fazla ismi bilinmeyen bir yemekti döner. Daha sonra insanlar arasında yayılmaya ve sevenlerinin fazla olması nedeniyle bir patlama yapmıştır döner.

Öyleki yurtdışında yaşayan Türk kökenli insanların çoğunluğu dönercilik yapmaktadır. Bu sayade hem ülkemizin adı duyuluyor hemde oradaki gurbetçi kardeşlerimiz geçimlerini sağıyorlar.

Birçok döner çeşisi bulunmaktadır.

  1. Tavuk döner
  2. Et döner
  3. Hindi döner
  4. Hamsi döner (bunuda gördük)

sanırım aslında bir dönerin olabilmesi için ilk  ve en gerekli olan malzeme et. Et olduktan sonra geriye kalan iş onu döner sehpasında kalın şişe güzelce saplamak ve ateşte ağır ağır pişirmek kalıyor. Sonuçta alın size döner.

Döner adı etin döndürülerek pişirilmesinden geliyordur. Bu kısımda da bazı değişiklikler bulunmaktadır.

  1. Ocak gazı ile döner pişirmek
  2. Közde Döner pişirmek

sanıyoruz közde pişirilmiş olan döner daha tatlı olacaktır. Sonuçta doğal odun közünde pişiyor ve et pişirme işinde köz ile pişirmek daha bir güzel oluyor.

Şimdi bu kadar anlattın peki Döner nasıl yapılır yahu ? diyorsanız, hafiften acıkmaya başlamış ve aklınızda dönerler uçuşuyorsa hemen aşağıdaki videoyu izleyerek Döner nasıl yapılır sorununa cevabımızı verelim.

Buyrun efendim aşağıdaki videoda Dönerin nasıl yapıldığı ustamız tarafından anlatılmış

İyi seyirler.

Afiyet olsun..

Önerilen Paylaşım 1:Sanal Bilgisayar Nedir ?

Önerilen Paylaşım 2:Kılıç Nasıl Yapılır(Videolu) ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Son yıllarda döner o kadar yaygınlaştı ki her köşe başında dönerci var. Özellikle tavuk dönerin maliyetinin düşük olması sebebiyle daha çok tüketiliyor. Aslında tavuk dönerler için sağlıklı demek büyük yanlış. Tavuklar hep hormonlu tavuklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son yıllarda döner o kadar yaygınlaştı ki her köşe başında dönerci var. Özellikle tavuk dönerin maliyetinin düşük olması sebebiyle daha çok tüketiliyor. Aslında tavuk dönerler için sağlıklı demek büyük yanlış. Tavuklar hep hormonlu tavuklar.

so far so good


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer