Diüretik Nedir – Diüretik İlaçlar

Diüretik ilaçlar genel anlamda idrar arttırıcı ilaç olarak bilinmektedir. Bu durum bazı tansiyon hastaları, kalp hastaları ve şeker, diyabet hastalarında doktor tarafından verilen ilaçlar ile sağlanır. Böylece idrarın vücuttan atılması ile vücutta şişmeler, hazımsızlıklar fazla olmaz.
Aşırı sıvıyı vücuttan çıkarmak için idrar akışınızı artıran yiyecekler veya maddeler, doğal bir diüretik olarak düşünülür. Birçom insan diüretik maddeleri almak için kimyasal ilaçlar yerine doğal yollardan bu maddeyi alabilmektedir. Doğal yoldan diüretik madde almak tabiki daha iyidir.

Sıklıkla görülen doğal diüretikler hakkında bilgi edinin.

Doğal Diüretikler

Diüretiklerin İşlevleri ve Uyarılar

 

İşlevler

Diüretikler vücudunuzdaki sıvı birikimini, ödem diye bilinen bir durumu tedavi etmek için kullanılır. Kalp hastalığı veya yüksek tansiyonu olanlar ve şişkinlik gibi PMS semptomlarından muzdarip olan kadınlar, genellikle bu koşullara katkıda bulunan aşırı sıvının vücuttan atılmasını sağlamak için diüretik ilaçlar kullanılrlar. Diüretikler kilo vermede de doktor kontrolünde tavsiye edilebilir. Eğer diüretik madde almak istiyorsanız, fazla abartmadan doğal yollardan meyve, sebze ve sıvı tüketerek bunu yapabilirsiniz. Lakin ilaç olarak diüretik almak isterseniz o zaman kesinlikle bir doktora danışmalısınız.

Diüretik Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı şekillerde diüretikler kullanırsanız, dehidrasyona veya vücuda zarar verebilecek potasyum yetersizliklerine neden olabilirler. Kaş yapalım derken göz çıkartabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere ilaçlar ile diüretik ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız kesinlikle bir doktora danışıp daha sonra bu tarz ilaçları almalısınız.2 yorum
@MELTEM - 2017-06-12 22:07:54

diüretik ne demek yasemin sen nerede oturuyorsun


@OYA - 2017-05-30 14:54:29

diüretik ilaçlar ne yapar bendenizde teşekkür ediyorumwww.gencturkhaber.com - ANASAYFA

diüretik ne demek yasemin sen nerede oturuyorsun

diüretik ilaçlar ne yapar bendenizde teşekkür ediyorum