menü resmi

Diş Hekimi Maaşları

Diş Hekimi Maaşları 2017

Ağız ve diş sağlığı insanlar için en önemli konular arasındadır. Yedikleri ve içtikleri şeylere dikkat etmeyen kişiler, diş bakımına da yeterince önem vermiyorsa diş problemleriyle çok sık bir şekilde karşı karşıya kalabilirler. Çürümeler ve diş kayıpları, bu dönemlerde kişileri bekleyen sorunlar arasındadır. Aynı zamanda diş etlerine bağlı olarakta pek çok sıkıntılı durumun ortaya çıktığına şahit olabilirler.

İşte en önemli konulardan biri olan ağız ve diş sağlığı konusunda çalışan diş hekimliği, günümüzün en çok başvurulan alanlarından biri haline gelmiştir. Sağlık sektörünün en önemli dallarından biri durumundadır. Ülkemizde özel ve kamu sektörü olmak üzere hizmet verir.

Diş çekimi, kanal tedavisi, diş teli, protez diş, implant gibi pek çok yöntemi de uygulamakla sorumlu kişilerdir. Bunun yanında ağız ve diş sağlığını tehdit eden diğer sorunlara karşılıkta hizmet vermekte olan meslektir. Özellikle sağlık konusunda en çok şikayet alınan konulardan biri bu şekilde çözülebilir.

diş hekimi maaşları

Kamuda Diş Hekimi Maaşları

Diş hekimliği, günümüzün en çok tercih edilen meslek çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle diş hekimi maaşları ve sunduğu imkanlarla insanların mutlaka düşündüğü mesleklerden biri durumundadır. Diş hekimleri 2017 yılında net maaş 4.252 TL alırken, brüt maaş oranı 4.828 TL olmaktadır.

Öte yandan mesleğin yıllara göre aldığı maaşlara göz atarsak, artışların ne şekilde olduğu görülebilir. 2016 yılında net maaş oranı 3.933 TL olurken, 2015 yılında da 3.493 TL oranında maaş almışlardır. Ortalama olarak her yıl 300 ile 500 TL arasında zam almaktadır.

Özel Sektörde Maaşlar

Özel sektörde diş hekimi olarak hizmet veren bir kişi 2017 yılı itibariyle 3 bin liradan 10 bin TL’ye kadar maaş alabilmektedir. Bu durum kişilerin uzmanlığı, çalıştığı yer ve aldığı ek ücretlere göre değişim gösterebilir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.