Desinatör Maaşları

Desinatör Maaşları

Desinatörlere günümüzde çoğu sektörde büyük bir ihtiyaç vardır. Her daim geniş bir iş imkanına sahip olan bu kişiler, iş konusunda bu nedenle biraz daha avantajlı bir yerdedir. Giyim, dokuma, metraj baskı, nakış, desen tasarım gibi işlerle uğraşmakta olan bu kişiler gerekli kurumlarda desinatör unvanı ile iş hayatına geçiş yapabilirler.

Devlet memuru kapsamında görev yapmakta olan desinatörlerin öncelikle güzel sanatlar veya tekstil alanından mezun olmaları beklenmektedir. Bu şekilde çalışma alanlarını sayıca daha çok arttırmayı başarabilirler. Desinatör olmak isteyen bir kişinin bazı bilgisayar programlarını çok iyi bir şekilde kullanması şarttır. Özellikle İllustrator, Photoshop, Neographics, Corel gibi tasarım programlarıyla çalışmalar sürekli olacağından dolayı, bu alanda kendilerini eğitmeleri gerekir.

Türkiye tekstil alanında çok zengin bir ülke olduğundan dolayı, üniversite sonrası bu kişiler kendilerine zorlanmadan iş bulabilirler. Bu alanda deneyimli bir desinatörün daha çok maaş aldığını söylemek gerekir. Özellikle maaş oranlarıda bu konuya bakılarak hesap edilmektedir.

İşe yeni giriş yapmış bir desinatörün bu alanda kazanacağı maaş aylık olarak 2 bin TL civarında olacaktır. Kişinin kendini bu alanda biraz geliştirmesinden sonra 2.500 seviyesine kadar çıkabilmesi mümkündür. Uzman bir desinatör ise bu işten ortalama olarak 3.500 TL civarında kazanabilir. Tabi çalışma yerine göre değişik maaş tutarlarının verilmesi mümkün olacaktır. Öte yandan ek gelirlerde maaşa eklendiğinde maaşta değişiklik görülebilir.

Önerilen Paylaşım 1:Mübaşir Maaşları

Önerilen Paylaşım 2:Gazeteci Maaşları

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: CANSU KUTLU

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maaşları iyiymiş tam olarak nasıl bir iş olduğunu anlamasam da iyi maaşları varmış.


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer