Günde sadece 3-4 saat uyuyabiliyorum ama bu çalışmalarımdan dolayı diye düşünüyordum, depresyon belirtisi olacağı aklımdan bile geçmezdi. Yarın en iyisi bir psikiyatriye gitmeliyim.

Sürekli hayattan bezmişlik hali ve hiç bir şey yapmak istememe durumları varsa depresyonda olabilirsiniz. Bir psikologa gidip tedaviyle sorunu aşabilirsiniz.

Ruh sağlığına ne kadar dikkat edersek bu soruna daha az denk gelebiliriz. Nasıl önüne geçebiliriz derseniz bu şartlar zor olur ama insanın sosyal hayatı nasıl ise etkilenme oranı değişim gösteriyor .Stresden uzak durmak gerekli her ne kadar uzak durmak zor olsada bayanlar için daha önemlidir.

Son zamanlarda işlerim hiç de iyi gitmiyor. Ne yapacağım konusunda bir fikrim olmaması bende gelecek kaygısı oluşturmuş durumda. Depresyon tedavisi konusunda dile getirdiklerinizi uygulamaya çalışacağım

Türkiye gibi bir ülkede yaşanıyor ise bir çok insanda görünlen sağlık sorunu malesef. Ağır şartlarda, uzun çalışma süresi , ev ile iş arasında mesafe ,kalabalık ve kazanılan paranın ihtayaçları karşılayamaması. Büyük şehirlerde sorunlar daha fazla olduğu içinde çok fazla insan bu sorunu yaşmaktadır. Öncelikle ben bile aralıklarla girip çıktığım zamanlarda oluyor .Büyük sehirler haricinde diğer sehirlerde oranlar düşüyor.

Uzun süredir hayattan bıkmışlık hali var üzerimde. Ayrıca bir süredir çevrenden uzaklaşıyorum, insan görmek istemiyorum. Asosyalleşmeye başladım. Depresyon belirtilerinin bir çoğu var.