Dental Hijyenist Nedir, Dental Hijyenist Ne İş Yapar ?

Dental Hijyenist Nedir ? Dental Hijyenist Ne İş Yapar ?

Dental ve hijyenist kavramı, burada iki ayrı olgu olarak düşünülebilir. Diş tedavilerini gerçekleştiren kişiler için kullanılan dent kelimesi ve sağlık uzmanı kişiler için kullanılan hijyenist kelimesinin birleşiminden oluşan dental hijyenistlik kelime manalarından da anlaşılacağı üzere diş etleri üzerinde sağlıklı ve temiz bir şekilde çalışabilen diş doktorlarına verilen isimdir.

dental hijyenist

Bu tür doktorlar daha temiz çalıştıkları için doğal olarak diğer diş doktorlarından daha çok tercih edilirler.

Genellikle diş eti hassasiyetinden dolayı soğuk içecek içemeyen kişiler tarafından son zamanlarda sıklıkla ziyaret edilen diş laboratuarlarında en çok dikkat eden ve hastalar tarafından en çok yakınılan konulardan birisi diş doktorlarının yeterince temiz bir şekilde çalışmaması oluyor.

İşte bu yüzden Sağlık Bakanlığının geliştirdiği bir sistem ile birlikte bu konuda hijyenik çalışan diş doktorları, Sağlık Bakanlığı tarafından “Dental Hijyenist” ünvanını alıyor.

Dolayısıyla gideceğiniz diş doktorunda bu unvan varsa diğer diş doktorlarına göre daha sağlıklı ve daha başarılı bir çalışma ortaya çıkacağından kesinlikle şüpheniz olmasın.

Özel sektörde çalışan dental hijyenistler, normal diş doktorlarına göre daha fazla ücret almaktadır.

Önerilen Paylaşım 1:Frontend Mühendisliği Nedir, Frontend Mühendisliği Ne İş Yapar ?

Önerilen Paylaşım 2:Kriminolog Nedir, Kriminolog Ne İş Yapar ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

7 Yorum(lar)

  1. Dental hijyenist ayrı bir meslek değil midir? Yani diş hijyenist i. Ağız ve diş bakımında diş eti iltihapları , Diş tartari temizleme, beyazlatma gibi tedavi, bilgilendirme vesayire görevi degilmidir?

    1. Hayır Zehra ayrı bir meslek değil.Çalışmalarında hijyenik ve temizlik üzerine gereken koşulları yerine getiren ve olması gereken şartlara sahip diş doktorlarına verilen ünvanlardan birisidir. Bunu almadaki asıl koşul; temizliğin ve hijyenin optimum seviyede sağlanması, ve böylece hastaların seçimlerinde etkili olması . Dikkatli okursaniz yukarıda tamda sorduğunuz sorunun cevabı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok yanıltıcı bir yazı

Dental Hijyenist nedir yasemin neden cevap vermiyorsun

Dental Hijyenist nedir yasoooooo özlendin

Dental Hijyenist biz adanalılar olarak teşekkür ediyoruz

Güzel paylaşım :)

Hayır Zehra ayrı bir meslek değil.Çalışmalarında hijyenik ve temizlik üzerine gereken koşulları yerine getiren ve olması gereken şartlara sahip diş doktorlarına verilen ünvanlardan birisidir. Bunu almadaki asıl koşul; temizliğin ve hijyenin optimum seviyede sağlanması, ve böylece hastaların seçimlerinde etkili olması . Dikkatli okursaniz yukarıda tamda sorduğunuz sorunun cevabı bulunuyor.

Dental hijyenist ayrı bir meslek değil midir? Yani diş hijyenist i. Ağız ve diş bakımında diş eti iltihapları , Diş tartari temizleme, beyazlatma gibi tedavi, bilgilendirme vesayire görevi degilmidir?


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer