menü resmi

Dental Hijyenist Nedir, Dental Hijyenist Ne İş Yapar ?

Dental Hijyenist Nedir ? Dental Hijyenist Ne İş Yapar ?

Dental ve hijyenist kavramı, burada iki ayrı olgu olarak düşünülebilir. Diş tedavilerini gerçekleştiren kişiler için kullanılan dent kelimesi ve sağlık uzmanı kişiler için kullanılan hijyenist kelimesinin birleşiminden oluşan dental hijyenistlik kelime manalarından da anlaşılacağı üzere diş etleri üzerinde sağlıklı ve temiz bir şekilde çalışabilen diş doktorlarına verilen isimdir.

dental hijyenist

Bu tür doktorlar daha temiz çalıştıkları için doğal olarak diğer diş doktorlarından daha çok tercih edilirler.

Genellikle diş eti hassasiyetinden dolayı soğuk içecek içemeyen kişiler tarafından son zamanlarda sıklıkla ziyaret edilen diş laboratuarlarında en çok dikkat eden ve hastalar tarafından en çok yakınılan konulardan birisi diş doktorlarının yeterince temiz bir şekilde çalışmaması oluyor.

İşte bu yüzden Sağlık Bakanlığının geliştirdiği bir sistem ile birlikte bu konuda hijyenik çalışan diş doktorları, Sağlık Bakanlığı tarafından “Dental Hijyenist” ünvanını alıyor.

Dolayısıyla gideceğiniz diş doktorunda bu unvan varsa diğer diş doktorlarına göre daha sağlıklı ve daha başarılı bir çalışma ortaya çıkacağından kesinlikle şüpheniz olmasın.

Özel sektörde çalışan dental hijyenistler, normal diş doktorlarına göre daha fazla ücret almaktadır.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@oktay -
2018-07-04 15:29:55

Çok yanıltıcı bir yazı

@ÇİLER -
2017-06-07 00:56:05

Dental Hijyenist nedir yasemin neden cevap vermiyorsun

@Ramazan -
2017-05-20 03:13:53

Dental Hijyenist nedir yasoooooo özlendin

@RAHŞAN -
2017-05-19 22:12:57

Dental Hijyenist biz adanalılar olarak teşekkür ediyoruz

@Ziyaretçi -
2017-05-11 15:41:31

Güzel paylaşım :)

@Dinle Anlatıyorum ! -
2016-11-26 19:48:33

Hayır Zehra ayrı bir meslek değil.Çalışmalarında hijyenik ve temizlik üzerine gereken koşulları yerine getiren ve olması gereken şartlara sahip diş doktorlarına verilen ünvanlardan birisidir. Bunu almadaki asıl koşul; temizliğin ve hijyenin optimum seviyede sağlanması, ve böylece hastaların seçimlerinde etkili olması . Dikkatli okursaniz yukarıda tamda sorduğunuz sorunun cevabı bulunuyor.

@Zehra -
2016-11-26 19:33:02

Dental hijyenist ayrı bir meslek değil midir? Yani diş hijyenist i. Ağız ve diş bakımında diş eti iltihapları , Diş tartari temizleme, beyazlatma gibi tedavi, bilgilendirme vesayire görevi degilmidir?

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.