menü resmi

Çocukların Hayata Bakış Açısı Kimlerden Geçer?

Çocukların Hayata Bakışı

Çocukların hayata bakışı biz büyüklerden tamamen farklıdır. Daima pozitif bir bakış izlerler. Hayata tozpembe bakarlar ve o anın tadını çıkarırlar.

Çocukların oyun oynamaları ve o oyunun içinde kimleri yansıttıkları hiç dikkatinizi çekti mi? Ebeveynlerin yaptıkları meslek neyse çocuğun oyununun ana konusu da odur. Buradan ister istemez şu sonuca varılıyor. Aileler hayata hangi pencereden bakarsa, çocuklarda hayata o pencereden bakar.cocugun-hayata-bakisi

Demek istediğim çocukların nasıl oyun oynadığı değil, tıpkı bir su gibi bulundukları ortamın şeklini aldıklarıdır. İşte tam bu yüzden de çocuklara hangi şekli vermek istiyorsa ebeveynler ona göre davranmalıdır. Çünkü; İleri ki yıllarda çocuğunuza verdiğiniz şekil sizi temsil eder.

Uzmanlarımızın da dediği gibi “ Çocukların hayata bakış açısını aileler belirler. “ Bu açıyı doğru yakalamak yine ailelerin elindedir.

Hayatın getirdiği o anki sıkıntılardan, aileler çocuğunda ki değişimi fark etmeyebilir. Ama çocuk büyütmekle, çocuk eğitmek arasındaki farkı, o çocuk insan içine çıktığında anlaşılır, çünkü çocuklar bugünün yarını, yarının umududur.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • çocuğun toplumdaki önemi
  • çocuğun tanımı
  • çocuğun toplumdaki yeri ve önemi
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Aycan -
2018-03-20 14:14:00

Çocuklar doğum anından itibaren hergün her dakika her saniye anne ve babadan gördüklerini hafızaya almaya başlar. İyi ve kotu ayrım etme kabiliyeti daha o zamanlar gelişmediği için ne varsa kaydeder . Bu anne ve baba ile geçerlide değildir aslında yakınlarında bulunan kişilerdende ne gördüyse ne duyduysa kayıt altına alınır. Her yaş çok önemlidir bu sebepden çok dikkatli olunması gerekmektedir.

@Nil -
2018-03-20 00:50:08

Çocukların hayata bakış açısını ilk olarak aile etkiler. Aile çocuğun ilk öğrenim gördüğü kurumdur. Çocuk aileden edindiği hayata bakış açısıyla beraber hayata atılır.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.