Çocukların Hayata Bakış Açısı Kimlerden Geçer?

Çocukların Hayata Bakışı

Çocukların hayata bakışıbiz büyüklerden tamamen farklıdır. Daima pozitif bir bakış izlerler. Hayata tozpembe bakarlar ve o anın tadını çıkarırlar.

Çocukların oyun oynamaları ve o oyunun içinde kimleri yansıttıkları hiç dikkatinizi çekti mi? Ebeveynlerin yaptıkları meslek neyse çocuğun oyununun ana konusu da odur. Buradan ister istemez şu sonuca varılıyor. Aileler hayata hangi pencereden bakarsa, çocuklarda hayata o pencereden bakar.cocugun-hayata-bakisi

Demek istediğim çocukların nasıl oyun oynadığı değil, tıpkı bir su gibi bulundukları ortamın şeklini aldıklarıdır. İşte tam bu yüzden de çocuklara hangi şekli vermek istiyorsa ebeveynler ona göre davranmalıdır. Çünkü; İleri ki yıllarda çocuğunuza verdiğiniz şekil sizi temsil eder.

Uzmanlarımızın da dediği gibi “ Çocukların hayata bakış açısını aileler belirler. “ Bu açıyı doğru yakalamak yine ailelerin elindedir.

Hayatın getirdiği o anki sıkıntılardan, aileler çocuğunda ki değişimi fark etmeyebilir. Ama çocuk büyütmekle, çocuk eğitmek arasındaki farkı, o çocuk insan içine çıktığında anlaşılır, çünkü çocuklar bugünün yarını, yarının umududur.

Önerilen Paylaşım 1:Çocukluk çağında obezite.

Önerilen Paylaşım 2:Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Çocuklar doğum anından itibaren hergün her dakika her saniye anne ve babadan gördüklerini hafızaya almaya başlar. İyi ve kotu ayrım etme kabiliyeti daha o zamanlar gelişmediği için ne varsa kaydeder . Bu anne ve baba ile geçerlide değildir aslında yakınlarında bulunan kişilerdende ne gördüyse ne duyduysa kayıt altına alınır. Her yaş çok önemlidir bu sebepden çok dikkatli olunması gerekmektedir.

  2. Çocukların hayata bakış açısını ilk olarak aile etkiler. Aile çocuğun ilk öğrenim gördüğü kurumdur. Çocuk aileden edindiği hayata bakış açısıyla beraber hayata atılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklar doğum anından itibaren hergün her dakika her saniye anne ve babadan gördüklerini hafızaya almaya başlar. İyi ve kotu ayrım etme kabiliyeti daha o zamanlar gelişmediği için ne varsa kaydeder . Bu anne ve baba ile geçerlide değildir aslında yakınlarında bulunan kişilerdende ne gördüyse ne duyduysa kayıt altına alınır. Her yaş çok önemlidir bu sebepden çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Çocukların hayata bakış açısını ilk olarak aile etkiler. Aile çocuğun ilk öğrenim gördüğü kurumdur. Çocuk aileden edindiği hayata bakış açısıyla beraber hayata atılır.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer