Çocuklardaki Yaşam Tarzı En Çok Kimleri Yansıtır?

Çocuklardaki Yaşam Tarzı En Çok Kimleri Yansıtır?cocuk-yasam-tarzi

Son zamanlarda tartışılması gereken önemli konulardan biri de,çocukların davranış biçimidir. Her bireyin çocuklar hakkında yorumları vardır. Her anne ve baba çocukları için çalışır. Evet anlatım sitilleri farklıdır. Ama hepsinin de ortak düşüncesi çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamaktır. Şu da unutulmamalıdır ki her çocuk da ailesinin bir eseridir. Çevresine en çok ailesini yansıtır.

Peki aile kimdir? Aile sadece evdeki anne, baba ve kardeşlerden ibaret değildir. Kapsamlı olarak bakılırsa, çocukların samimi arkadaş çevresi de ailesidir. Bu arkadaş çevresi ile çekirdek aile arasındaki fark şudur; Anne ve baba; çocuğun, o arkadaş çevresini seçmesinde ki en önemli kırmızı kalemdir.

Çünkü; her bilinçli aileninde bildiği gibi, kendilerinden sonraki örneğin samimi arkadaş çevresi olduğudur. Tabi bu durumda çocuğun arkadaş seçiminde anne ve babaya büyük iş düşer.

O halde ne mi yapmamız gerekiyor? İlk adım olarak çocukları dinleyerek mi yoksa görerek mi öğrendiğini bilmeliyiz. Duyarlı ailelerimizin de bildiği gibi çocuklar görerek öğrenir. İkinci adım olarak da bunu uygulamak gerekiyor. Çocuklara anlatıp anlatıp günlük hayatta kendimiz uygulamazsak, çocuğun performansından olumlu sonuç beklememek gerekir.

Çünkü; insan öğrendiğini uygular, uyguladıkları ise onu yetiştirenin eseridir. Kısacası dünyanın en tehlikeli insanı, eğitilmeden eğiten kişidir. Biz çocuğumuzdan önce iyi ve güzel  alışkanlıkları kendi bünyemizde barındırmalıyız, saha sonra çocuğumuza bu güzellikleri verebilelim.

Önerilen Paylaşım 1:Bebek beslenmesi: SUNİ BESLEME

Önerilen Paylaşım 2:Hamilelikte Aylara Göre Kilo Alımı Ve Dengeli Kilo Alımının Sağlanması

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer