Çocuklardaki Psikolojik Sıkıntılara Yol Açan Etkenler Hakkında.

Çocuk Psikolojisi Hakkında Konuşalım

Ebeveynlerin çocuk bakımında en çok dikkat etmesi gerekenlerden biri, çocuklarını yetiştirirken psikolojik sorunlar yaşamadan büyümesini sağlamaktır. O an belki ebeveynlerin dikkatini çekmeye bilir. Ama ileri ki yıllarda çocuk birçok sorun yaşar. Çocuklar, ailelerin bu dikkatsizliği yüzünden, hem kendisine hem de çevresine ciddi zarar verir.cocuk-psikolojisi

Psikolojik sorunlara neden olan bazı unsurlar şunlardır;

* Aşırı heyecan

* Çocukları başka çocuklarla kıyaslamak

* Alay edilmesi

* Aile içindeki tartışmalara şahit olması

gibi faktörler çocukları olumsuz yönde etkiler. Uzmanların da defalarca uyarmasına rağmen hala bu unsurlara dikkat etmeyen ailelerimiz çoğunlukta bulunuyor. Çocuklarımızı sadece üzücü olaylar değil, mutluluk veren olaylarda aşırı heyecan da onları etkiler.

Her çocuk aynı değildir, biliyoruz. Kimisi daha sağlam bir yapıya sahiptir ve bu olumsuz etkenleri kolay atlatabilir, kimisi daha kırılgan ve zayıftır. Ama bu sağlam yapıya sahip olmayan çocuklarımız, psikolojik olarak birçok sorunla mücadele eder. Bu durum karşısında ailelerin çok dikkatli olması gerekiyor.

Şaka amaçlı çocukların alay konusu olması, komşu ve akrabaların çocukları ile kıyaslama yapılması, toplum içinde azarlanması ve aşırı baskı uygulanması gibi olaylar, içlerinde tehlike barındırırlar. Çünkü çocukların hafızası, gelişmiş bireylerden daha tazedir. Bu yüzden de eğitimin kalıcı olması için, küçük yaşlarda temel atılır.

Çocuklarına sağlıklı ve kalıcı bir gelecek vaadetmek isteyen aileler; çocuklarını hem ruhsal hem de bedensel olarak büyük bir ciddiyetle yetiştirmelidir.

Önerilen Paylaşım 1:Bebekler Bir Süt İle Birde Övgüyle Beslenir !

Önerilen Paylaşım 2:Bebekler neden ağlar?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer