Çocuklarda Kusma

Çocuklarda Kusma Nedenleri ve Alternatif Çözümler

Çocuklarda Kusma Bebeklerde Kusma Neden Olur ? Çocuklarda Kusma Bebeklerde Kusma için Ne Yapmalıyız ?

Kusma, küçük çocuklar için genellikle olabilen bir durumdur. Bununla birlikte, yürümeye başlayan çocuğunuzun sıklıkla kustuğunu fark ederseniz, tıbbi müdahale gerektirecek temel bir sorunun işareti olabilir.

Sıklıkla kusma, çocuğunuzun gerekli besin maddelerini kendi sistemine almadığını ve bunun da daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği anlamına gelebilir. Genellikle bu belirtiler geçicidir ve biraz evde bakım ile tedavi edilebilir.cocuklarda-kusma-bebeklerde-kusma

Çocuklarda Gece Kusma Nedenleri

Çocuğunuzun bulantı veya kusma nedeniyle gece uyandığını fark edebilirsiniz. Bu olduğunda çocuğunuzda ateşlenme olabilir. Bu normaldir ve sıcaklıkta şiddetli bir artış görmediğiniz sürece endişe kapılmayınız. Gerekli tedavinin türünü belirlemenize yardımcı olmak için, eşlik eden semptomları not etmelisiniz.

Çoğu durumda, çocuğunuz bir seferde sadece birkaç saniye kusar. Diyafram çok dalgalı olursa, midenin içeriğini yoğun bir hızda ilerletirlerse, birden fazla kusabilirler. Çocuğunuz düz bir şekilde yatması, mide asidinin özofagustan yukarı çıkmasını kolaylaştırdığı için, bu olaylar gece daha sık oluyor.

Kusmaya bir mide üşütmesi veya gastroenterit, neden olursa, belirtiler genellikle 24 saat sonra azalacaktır. Bu durumda muhtemelen kusma çok şiddetli olmayacaktır. Çocuğunuzun mide bulantısı hissettiğini veya gün boyunca iştahsızlık yaşadığını fark edebilirsiniz. Çocuğunuz bir gıda zehirlenmesi yaşıyorsa bu sebeple kusmalar olabilir. Daha ciddi koşullar, birkaç gece boyunca sık kusmaya neden olabilir.

Asit reflü hastalığına yeni yakalanmış çocuklar geceleri daha sık kusma yaşayabilir. Bu bölüm ilk ortaya çıktıklarında daha sık görülür, çünkü sindirilmemiş yiyecekler özofagustan içeri girip rahatsızlık verirler. ülser oluşumunun veya mide ekşimesi işaretlerini de görebilirsiniz.

Çocuğunuza kusmadan önce herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissi  oluyorsa bu durum daha ciddi bir duruma işaret edebilecek yüksek ateş veya diyareye neden olabilir bu yüzden çocuğunuza göz kulak olarak hastalığın nasıl olduğunu ara ara kontrol ediniz

Bazı parazitler de gece kusmaya neden olabilir. Birçok bağırsakta bulunan solucan türü geceleri daha aktif hale gelir ve sindirim sistemini daha hassas hale getirir. Bu parazitlerin rahatsızlığı ne kadar çok rahatsız ederse, çocuğunuzun da daha çok kusmasına neden olurlar.

Parazit izleri olup olmadığını görmek için kusmuk içeriğini kontrol edin. Sıra dışı bir şey fark ederseniz, cımbızla alın ve doktorunuza göstermek için bir poşete koyunuz. Temas etmeyiniz.

Baş ağrısı veya migren  olan çocuklar da kusma eğilimi olabilir. Çocuğunuzun sık sık kafalarını tutup tutmadığına dikkat edin. Çocuğunuz ayrıca ışık ve ses konusunda daha fazla hassas olabilir, bu da baş ağrısı çekmeye başladığına dair bir göstergedir. Çocuğunuzun görme bozukluğuna uğrayabildiğini görebilirsiniz; bu da görme sorunlarının baş ağrısının gelişmesine neden olduğunu gösterir.

Çocuklarda Kusma Ev Bakımı ve Tedavileri

Çoğu durumda, bir kusma olayı endişe konusu değildir. Kusma 2 gece geçerliliğini sürdürürse ve başka semptomlar eşlik etmezse, belirtiler geçinceye kadar çocuğunuzu rahat tutmak için elinizden geleni yapın.

2 geceyi aşan kusma, bir doktor tarafından değerlendirilmelidir. Çocuğunuz kusma ya da karın sıkıntısı çekiyor gibi görünüyorsa, derhal bir doktora danışmalısınız. Baş ağrısı çeken çocuklar, tedaviye başlamak için taramaya veya göz muayenesine sahip olmalıdırlar.

Hafif kusma belirtileri genellikle evde tedavi edilebilir. Çocuğunuzun su ihtiyacını karşılaması için bol miktarda sıvı içtiğinden emin olun. Onların sistemlerini bir daha rahatsız etmeyecek şekilde bu sıvıları yavaşça içmelerini sağlayın. Çocuğunuz için bir asitsiz beslenmeyi seçmelisiniz.

Gece Bebek Kusmasını Önlemek İçin Neler Yapılabilir ?

Çocuğunuz, bebeğiniz kusmaya eğilimli ise, yattıklarında dik konumda bırakmak isteyebilirsiniz. Bu, mide asidinin özofagusa girmesini ve rahatsızlığa neden olmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Bunu, yastıklarını hafifçe kaldırarak ta yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun durumunu dengede tutmaya yardımcı olması için gün boyunca elektrolit ve tuz çözümleri içmesini sağlayın. Onların bulantılarını azaltmaya yardımcı olmak için onları papatya ve nane çayıyla da tanıştırabilirsiniz. Zencefil çayı ya da zencefilli gazoz da mide bulantısı ve kusma ile mücadelede yardımcı olarak bilinir.

Çocuğunuza gazoz vermeyi seçerseniz, hassas midesi olan çocuklar karbonatlaşmaya iyi tepki vermediği için asitinin geçmesi için karıştırmanız gerekir . Papatya, nane veya zencefil ürünü kullanıyorsanız, en iyi sonuçları almak için aroma verici bir maddenin yerine gerçek ürünle tatlandırılmasını sağlamak için doğal gıdaları tercih etmelisiniz.

Önerilen Paylaşım 1:Tinea Versicolor

Önerilen Paylaşım 2:Bağırsak Solucanı - Belirtileri ve Tedavisi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

7 Yorum(lar)

  1. Bebeklerde gaz problemlerinden dolayı sık sık kusma oluyor. Özellikle bebekleri fazla yukarı kaldırma, oynarken sarsma gibi şeylerden sonra kusuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeklerde gaz problemlerinden dolayı sık sık kusma oluyor. Özellikle bebekleri fazla yukarı kaldırma, oynarken sarsma gibi şeylerden sonra kusuyorlar.

Çok güzel anlatmışsınız teşekkürler.

çocukların kusmaması için neker yapılır dedim ve yazınızı okudum teşekkürler.

Bu yararlı paylaşım için teşekkürler..

Evet ya özellikle aşırı ateş ve mide üşütmelerinde kusuyorlar.

Çouklarda kusma genelde ateşlenildiği zamanda oluyor.

Teşekkür ederim güzel anlatım.


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer