Çocuklar için oyuncak seçimi-Devamı

Çocuk gelişimi açısından oldukça önemli olançocuklar için oyuncak seçimikonusu şansa bırakılacak bir konu değildir. Bu yüzden annelerin özellikle yaş gruplarına uygun oyuncak seçimi yapması gerekir. Yaş grubundan sonra ilk olarak düşünülmesi gereken özellik oyuncakların kaliteli malzemeden ve güvenilen onaylı kuruluşlardan izin alınılarak üretilmesidir.cocuk-oyuncak

0-6 Ay Bebeklere Oyuncak Seçimi:

Genel olarak bakma, dinleme, dokunma ve ağza alma ile keşfe başlayan0-6 ay bebeklere oyuncak seçimiçok zor sayılmaz. Renklerin cazibesi, değişik sesler 0-6 ay arası bebeklerin ilgilerini çeker. Bu dönemlerde bebeğe yumuşak yapılı, ağza alındığında damak yapısına zarar vermeyecek oyuncaklar seçilmelidir. Bunun yanı sıra havada asılı objelere dikkatle bakmayı sevdikleri için oyuncaklarının yattıkları yerin üst tarafına monte edilmesi de önerilir.

7-12 Ay Bebeklere Oyuncak Seçimi:

Kendi kendine oturabilmeyi öğrenmiş, nesneleri daha sıkı kavrayabilen ve şekilleri ayırt edebilen 7-12 ay bebeklere oyuncak seçimi konusunda oldukça çeşitli seçenekler sunulur. Artık nesneleri birbirinin içine geçirme, nesneleri ayırma, birbirine vurma gibi faaliyetleri yapabildikleri için zekâ geliştirici şekil bulmaca oyuncakları yavaş yavaş çocuklarla tanıştırılabilir. Aynı zamanda çıngıraklı ve müzikli oyuncaklar, doldurup boşaltabileceği kutular gibi oyuncaklar tercih edilmelidir.

1-2 Yaş Çocuklara Oyuncaklar:

Artık yürümek dahil her şeyi yapabilen1-2 yaş çocuklara oyuncaklarseçerken şekilli yerleştirme oyuncakları daha çok tercih edilebilir. Bunun yanı sıra hayvanlardan oluşan çiftlik oyuncakları, küçük tren ve arabalar, oyuncak bebekler 1-2 yaş ve sonrası için tercih edilebilen tarzda oyuncaklardır.

Önerilen Paylaşım 1:Ultrason ile nasıl bilgiler elde edebilirim?

Önerilen Paylaşım 2:Yeni Bir Dünya Yeni Bir Bebekte Saklıdır !

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Çocuğunuz için oyuncak alacağınız zaman mutlaka Çin malı oyuncakları almamaya çalışın. Ayrıca aldığınız oyuncakta CE yazısı olmasına da dikkat edin. Çocuğunuz ne de olsa bütün gün bununla oynayacak. Oyuncakların kanserojen madde içermemesi gerekli.

  2. Oyuncak seçimi yaparken çok dikkatli olmalıyız bebekler hassasdır herhangi bir sorunda direk mikrop kapacaklardır. Belli standartlarda ve belli markalardaki ürünlerin alınmasını tavsiye ederim . Ücretleri diğerlerine göre yüksek olabilir ama cocuğunuzun sağlığı daha önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuğunuz için oyuncak alacağınız zaman mutlaka Çin malı oyuncakları almamaya çalışın. Ayrıca aldığınız oyuncakta CE yazısı olmasına da dikkat edin. Çocuğunuz ne de olsa bütün gün bununla oynayacak. Oyuncakların kanserojen madde içermemesi gerekli.

Oyuncak seçimi yaparken çok dikkatli olmalıyız bebekler hassasdır herhangi bir sorunda direk mikrop kapacaklardır. Belli standartlarda ve belli markalardaki ürünlerin alınmasını tavsiye ederim . Ücretleri diğerlerine göre yüksek olabilir ama cocuğunuzun sağlığı daha önemlidir.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer