Çocuk psikolojisi hakkında öneriler nelerdir?

Çocukluk psikolojisi, geniş anlamda ele alınması gereken bir konudur. Anne ve babaların birçoğu, çocuklarını anladığını ya da çocuklarını tam anlamı ile eğittiklerini sanmaktadırlar. Ailelerin çocukları ile çatışmalarının temelinde, onları anladıklarını zannetmeleri yatar.cocuk-psikolojisi

Her ne kadar karmaşık zannedilse de, çocuk psikolojisinin temeli aslında oldukça basit bir prensibe dayanır. Her çocuk öncelikle ailesinden aldıkları ile hayata adım atar.

Çocuk Psikolojisi

İlerleyen zamanlarda psikolojilerinin iyi ya da kötü olması, tamamen ailesinden aldıkları ile şekillenir. Aslında anne ve babanın doğru olarak gördüğü davranışlar, çocuklara da yansıyacağı için, doğru olmadığı zamanla anlaşılır. Bir örnek vermek gerekirse, çocukların anne ve babalarının hoşuna gitmeyen ya da doğru olmayan davranışları sergilemesi, aslında anne ya da babanın bu davranışları sergilemesinden kaynaklanır.

Çocuklar ayna gibidir, sizden ne görürlerse onu size geri yansıtırlar. Birçok anne ve baba, çocuklarının eğitimine başlamadan önce, kendileri eğitim almalıdır.

Bu konuda uzman psikologlardan ya da çocuk eğitim uzmanlarından yardım alınabilir. Bir çocukla nasıl ilgilenmeli ya da çocukların yanında söylenmemesi gereken sözler ve bunun gibi daha birçok konu hakkında, uzman yardımı almak en iyisi olacaktır.

Özellikle 0-6 yaş aralığında, çocuk eğitimi başlar. Siz hiçbir şey söylemeseniz bile çocuklarınız, hareketlerinizi beynine kazımıştır bile. Anne ve babanın çocuklar için rol model olması, anne ve babanın iyi bir rol model olmasını gerektirir.

Önerilen Paylaşım 1:Gebelik çatlakları nedir?

Önerilen Paylaşım 2:Annelik içgüdüleri hakkında.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. Çocuk psikolojisinde en önemli unsur ailenin çocuğa karşı davranışlarıdır. Ailenin çocuğa karşı verdiği tepkiler ileride çocuğun karakterine büyük yaralara sebep olabilir. Bu hususta aileler çocuklarına karşı çok dikkatli bir şekilde davranmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk psikolojisinde en önemli unsur ailenin çocuğa karşı davranışlarıdır. Ailenin çocuğa karşı verdiği tepkiler ileride çocuğun karakterine büyük yaralara sebep olabilir. Bu hususta aileler çocuklarına karşı çok dikkatli bir şekilde davranmaları gerekmektedir.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer