menü resmi

Cilt Neden Kurur – Cilt Kuruluğu için Maske Tarifi

Cilt Neden Kurur?

Öncelikle cilt neden kurur gibi bir soruyu kendimize sormalıyız. Bunun sebebi cilt kuruluğunun birçok sebepten dolayı olabileceği gibi yanlış bakım seçimleri yapmaktan da olabileceğini söyleyebiliriz. Uzmanlar, cilt hastalığı gibi sorunları olanların mutlaka cilt kuruluğuna yakalanma risklerinin olduğunu söylemektedir.

Cilt kuruluğu nedenleri ve çözümlerini bu makalemizin altından paylaşacağız. Öncelikle cilt için en iyi bakım seçenekleri cildinize en uygun olanlarıdır. Bununla birlikte yaş faktörü de cilt kuruluğunda büyük rol oynamaktadır.

Yaş ilerledikçe vücutta bulunan su miktarı azalır. Bununla birlikte kuruluk ve pullanma gibi sorunlar meydana gelebilir.

Uzmanlar en çok sedef hastalığı ve egzama hastalıklarında cilt kuruluğu meydana geldiğini belirtmiştir.

Bu hastalıklarda yağ oranı, su oranı iyice düştüğü için hem kuruma hem de pullanma meydana gelir. Ayrıca çağın en büyük sıkıntısı olarak bilinen kanser hastalığı da cilt kuruluğuna sebep olabiliyor. Ancak her kanser için bunu söylemek doğru değildir.

Örnek vermek gerekirse; Uzmanlar tansiyon hastalarında büyük oranda cilt kuruluğu görüldüğünü söylemektedir.cilt neden kurur

Ayrıca çok titiz olan kişilerin yüzlerini çok fazla yıkaması sonucu cilt kuruluğunun da olabileceğini söyleyen uzmanlar, cildi kendi haline bırakmamanın, sürekli cilt ile uğraşmanın kötü sonuçlar doğuracağını belirtiyor. Yani, günde birkaç defa yüz yıkamanın yeterli olabileceğini söylemek yanlış olmaz. Tabi, yağlı ciltler için bunu söylemek yanlış olur.

Yüz yıkarken mutlaka suyun soğuk olmasına dikkat etmelisiniz. Sıcak ya da ılık su ile yıkamakta cilt kuruluğuna neden olabilir.

Cilt kuruluğuna neden olan bir diğer sorun ise troid bezidir. Normalden farklı çalışırsa cilt kuruluğu meydana gelebilir.

Son olarak çok sert havalarda mümkünse dışarı çıkmayın. Havanın kötü olması yine cilt kuruluğuna sebep olabilir.

Cilt Kuruluğu İçin Maske

Çekilmiş olacak şekilde bir tatlı kaşığı yulaf

İki tatlı kaşığı hakiki süzme bal

Üç tatlı kaşığı normal yoğurt

Üç adet kırmızı çilek

Bu malzemeleri temin edip karışım haline getirin ve püre yapın. Biraz bekledikten sonra kurumuş olan bölgeye sürüp on ya da on beş dakika kadar bekleyin. Daha sonra bu kısmı durulayabilirsiniz. Önemli olan bu işlemden sonra nemlendirici bir krem kullanmaktır. Son olarak bu uyguladığınız maskeyi haftada en az bir ya da iki kez yapmaya özen gösterin. Zamanla olumlu sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Tuğba Çınar -
2018-03-17 01:16:08

Salatalık maskesi cilt kuruluğuna çok iyi geliyor. Cildi nemlendirici bir özelliği de bulunuyor. Ayrıca kivi maskesi de iyi geliyor. İkisini düzenli olarak cildinize uygulayın.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.