Çıbana Hangi İlaçlar İyi Gelir

Çıbana Hangi İlaç iyi Gelir?

Kıl köklerinde veya yağ bezelerinin iltihaplanmasında çıbanlar oluşur. Bakterilerin sebep olduğu cilt problemleri çok farklı çeşitte olabilmektedir. Kimi zamanda yalnızca bir adet çıkıp tedaviyle iyileşme sağlanırken bazen ilerleyerek ölüme kadar neden olabilmekteler.

Bundan dolayı vücudunuzda çıban çıktığı zaman mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekmektedir. Çıban tedavisinde, nedenine, büyüklüğüne ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Genellikle de olgunlaşmamış olan çıbanların olgunlaştırılması ve sonrasında da sıkılmasıyla tedavi edilmektedir.

Çıban sıkma işleminde hem cildin hem de ellerin temizliğine dikkat edilmelidir. Hijyenik olacak şekilde sıkma işleminden sonra irinin boşaltılması sağlanmalıdır. Daha sonrasında çıban bölgesi olan yere çıban merhemi ve ilaçlarla pansuman yapılmalıdır. Yara tamamen iyileşinceye kadar da merhemin sürülmesi gerekiyor.

Çıban tedavisi içinde ilk aşamalardan biri merhemdir. Merhem ve özel şekilde hazırlanmış olan bitkisel karışımlarla beraber çıbanın büyümesinin önüne geçilir. Bazı çıban türlerindeyse merhem veya bitkisel karışımlar işe yaramayabilmektedir.

  • Çıban tedavilerinde biraz un ile beraber balı karıştırarak hamur haline getirmelisiniz. Elde etmiş olduğunuz hamuru da çıbanın üstüne sürerek temiz bir bez veya sargı beziyle sarmalısınız. Bunu düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman çıban daha kolay bir şekilde olgunlaşır ve irinini akıtır.
  • Çıbanların olgunlaşmasını ve daha kolay irinlerinin akabilmesi için birkaç tane şifalı bitkilerden faydalanabilirsiniz. Bunun içinde köknar sakızı, lahana yaprağı, üzüm yaprağını çıbanınızın üstüne sarabilirsiniz.
  • Çıban tedavilerinde yumurta akı ve bir miktar nişasta ile beraber karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı da çıbanın üstüne sararak bekletmelisiniz. Düzenli uygulamalarda ise kısa bir sürede çıbanların olgunlaşarak irinlerin akması sağlanır.
  • Maydanoz kaynatılıp suyuyla beraber çıbanların üzerini temizleyin. Bu şekilde de tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz.
  • Karahindiba kökünün suyunu ve çay ağacı yağıyla beraber çıbanı temizleyin. Bu durumda da en doğal şekilde çıbanı geçirmiş olursunuz.
  • Küle gömülüp pişirmiş olduğunuz soğanları ve biraz da doğal zeytinyağını birbirine karıştırın. Bu karışımı ise çıbanların üstüne sararak bekletin. Birkaç gün sürekli olacak şekilde uyguladığınız zaman çıbanların olgunlaşmaya da başladığını görebileceksiniz.

Hangi ilaç çıbana iyi gelirsorusunun cevabını da bu yazımıza alabilirsiniz. İlaçtan ziyade daha çok bitkisel ürünler ve merhemle geçirilmesi tavsiye edilmektedir.

Önerilen Paylaşım 1:Lierac Göz Çevresi Bakımı

Önerilen Paylaşım 2:Tavuklara Hangi İlaçlar Verilir

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

3 Yorum(lar)

  1. Genelde bir krem var ismi aklıma gelmedi doktora gittiğiniz onu yazıyorlar ve kısa sürede geçiriyor. Böyle bir durumda hemen doktora görünmekte fayda var kısa sürede sorunu gidermek için.

  2. Genelde hastaneye gitsek dahi krem veriliyor .Eskisi gibi ilaçlar verilmemekte artık ve verilen kremler baya etkili ve kısa sürede geçiriyor. Krem içerisinde bitkisel ürünler kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi yok eğer alerjiniz yok ise .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genelde bir krem var ismi aklıma gelmedi doktora gittiğiniz onu yazıyorlar ve kısa sürede geçiriyor. Böyle bir durumda hemen doktora görünmekte fayda var kısa sürede sorunu gidermek için.

Genelde hastaneye gitsek dahi krem veriliyor .Eskisi gibi ilaçlar verilmemekte artık ve verilen kremler baya etkili ve kısa sürede geçiriyor. Krem içerisinde bitkisel ürünler kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi yok eğer alerjiniz yok ise .

Teşekkürler konu için..


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer