menü resmi

Çaresizliğin Kadınlarda ve Erkeklerde Farklı Yan Etkileri ?

çaresizlikÇaresizlik neydi? Kimdi? Her bireye göre farklı bir tanımı barındıran çaresizlik, bana göre ise şu tanımı “çaresizseniz, çare sizsiniz” barındırıyor. Evet, her bir bireye göre farklı tanım içerdiği doğrudur ama gelin bunu gruplaştıralım. “ Kadınlar ve Erkekler ” diye ne dersiniz? Hem konunun temelinde yatan faktörü de böylece bulmuş oluruz.

Kadınların birçoğu çaresizliğin getirdiği o anı unutmak için kendilerini iyi hissettirecek yiyecekler yerler. Mesela; aşırı çikolata ve daha birçok abur cubur gibi, çok ilginç değil mi? Acaba neden yaparlar bunu hiç merak ettiniz mi? Benim araştırmalarıma göre birkaç sebepleri var. Bunlardan bazıları ise şunlardır;

  • Geçen zamanı unutmak
  • Sevdiği yiyeceklerle kendilerini avutmak

Bu tür faktörler çok ilginç ve anlaması güç geliyor insana, ama başta da dediğimiz gibi, her bir bireyde farklı bir tanımı vardır. İşte bazı kadınlar için çaresizliğin getirdiği sorunlardan dolayı, en değerli şeyleri olan düşüncelerinden vazgeçiyorlar. Ya erkekler nelerden vazgeçiyor? İşte vazgeçtikleri tek faktör;

  • Kendilerini kandırmak, hiçbir şey olmamış gibi davranmak ve eskisinden daha mutluymuş gibi çevresine gülücükler saçarak içindeki o çaresizliğe tehditler savururlar.

Çaresizliğin kadın ve erkeğe olan farklı yan etkilerinden de anlaşıldığı gibi, kadınlar, erkeklere muhtaçtır. Düşüncelerini koruyabilmek için, erkeklerde kadınlara muhtaçtır. Benliklerini koruyabilmek için ve buradan da şu sonuca varılıyor. Hayatınıza yön veren en değerli, iki unsurdan vazgeçmek istemiyorsanız eğer; Konunun temelinde yatan, muhtaçlığımızı göz ardı etmemeliyiz.

▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.