menü resmi

Boyundaki Morluklar Nasıl Geçer

Genellikle geceleri vaka bulan durumlardan sonra boyunlarımızda morluklar ve bazı renkli durumlar meydana gelebiliyor. Aslında bir hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Tabi bu morluğu yapan kişinin biraz insafına kalmış, tabi düşünebilirlerse 🙂

Kadınların sabah uyandığında bir anda telaşa düşmesine ve kimsenin görmesini istemediği durumların başında gelmektedir. Bazı durumlarda erkeklerde de olmaktadır. Bu gerçektende insanlar arasında alay konusu olmanın ve hızlı göz kaçırmasıyla bakılmasına neden olmaktadır.

Boyunda meydana gelen morluklar için bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.boyunda morarma

Boyundaki Morlukları Geçirme Yöntemleri

  • Herkesin ilk aklına gelen yöntem. Buz, evet bildiğimiz buz ile boyundaki morlukları giderebiliriz. Bir burkulma, incime yada kırılma durumlarında da buz ile tedavi yöntemini deniyoruz. Aynı şekilde boyundaki morluklar için de buz kullanabiliriz.
  • Soğuk malzeme. Bir kaşığı buzluğa koyunuz ve biraz bekledikten, kaşık donmaya yaklaştığı zaman kaşığı çıkartınız ve mor olan bölgeye hafif bastırarak içten dışa doğru hareket uygulayın. Buradaki amaç, toplanmış olan kanı dağıtmak. Kaşık ısındıkça tekrar buzluğa koyunuz.
  • Makyaj ile morlukları saklayabilirsiniz. Fakat buna dikkat etmelisiniz. Özellikle de sıcak bölgelerde makyajın terleme nedeni ile, bir süre sonra geçtiğini fark edemeyebilirsiniz.

Son olarak şöyle toparlayalım. Boyunda bir bölgede morluk var. Bu morluğun sebebi o bölgede kan toplanması. İşte bunu bildikten sonra yapılacak belli oluyor, o toplanan kanı dağıtmak gerekiyor ki böylece morlukta geçsin. Yada geceleri uyumadan boynunuza kokusu kötü olmayan ama tadı kötü olan birşeyler sürün. Böylece sorunu kökten çözmüş olursunuz 🙂

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@şeboist -
2018-01-12 15:28:18

Bencede artık bu soruna bir çözüm bulmalı bilimadamları. Ne kadar gereksiz şey varsa yapıyorlar buna da bir çözüm bulsunlar dimi :))

@Demir95 -
2017-10-31 12:09:42

Boynumuzdaki morluklardan utana utana bir hal olduk bazen şakalaşırken boynumuzda morluklar oluyor yada bir bebeği çocuğu severken de morluklar oluyor sonra gelde insanlara bunu anlat hadi. Herkesin aklına nedense saapıkça düşünceler geliyor. insanlar artık boyunlarında morluk olunca fular takıyorlar hele kış aylarında boğazlık falan kullanıyorlar e onlarda haklı.

@nadirex -
2017-10-26 01:24:52

Boyundaki morluklar genelde diğer insanlar tarafından yanlış anlaşılmaktalar. Boyun morlukları olan insanlar boyunlarına şal ve benzeri şeyler takıyorlar. :P

@Ziyaretçi -
2017-05-17 14:38:52

Çok güzel bir site.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.