menü resmi

Boyunda Ödem Oluşması

Boyunda Ödem Neden Olur

Vücudumuzun belirli yerlerinde ödem oluşması gözünüzü korkutmasın. Boyunda ödem oluşması demek, hemen kanser tanısı konulacağı anlamına gelmez. Boyun şişliği karşısında telaşlanmanıza gerek yok. Hastane de bu durum ile ilgili hemen onlarca tetkik istenir ancak bu kadar tetkike gerek yoktur. Çünkü boyun kitlesi yani ödem oluşması sonucu doktora başvuran hastalara yapılacak en güzel davranış önce onları sakinleştirmek olacaktır.

boyunda-odem-olusmasi

Öncelikle bahsedelim Ödem Nedir?

Ödem, hücrelerimizin fazladan su tutması ile oluşan şişliktir. Genellikle göz kapaklarımızda, bacaklarda, ellerde ve boyunda rastlanan bir rahatsızlıktır. Ödem bir çok hastalığın habercisi olduğu için ihmal edilmeyecek ve telaşa verilmeyecek bir rahatsızlıktır. Eğer bu durumla karşı karşıyaysanız, lütfen telaşa vermeden, telaş etmeyecek bir hekime başvurun. Özellikle kalp, böbrek ve karaciğer hastalıkları, damar tıkanıklığı gibi ciddi hastalıkların habercisi olma özelliğini taşır.

Ödem hangi hastalıkların habercisidir?

Böbrek, kalp, damar ve karaciğer hastalıkları, hormonal bozukluklar ve çeşitli alerjiler vücudumuz da ödeme neden olur. Enfeksiyon ve damar tıkanıklıkları da ödeme yol açar. Sürekli oturma ve hareketsizlik sonucu da oluşabilen ödemler yüzümüzde, gözümüzde ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir.

Ödem oluşmasının süreci

Boyun kitleleri yani ödemlerin oluşum süreci çok önemlidir. Bu kitleler bir çok sebep sonucu oluşmuş olabilir. İnternette okuyacağınız “Kanser Tanıları” içerisinde yer alsa dahi, dediğimiz gibi bir çok sebep yüzünden ortaya çıkacağı için öncelikle sakin ve içinizi ferah tutarak hekime başvurmalısınız.

Yapılan yanlış tanıların en başında en çok karşımıza çıkan durum ise, hastanın telaşına hakim olamayan ve aceleci davranan hekimlerin davranışlarıdır. Sakin, anatomiye uygun ve sistematik çalışıldığında sorunun çözümüne çok hızlı bir şekilde kavuşulacaktır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • ödemin zararları
  • ödem tedavisi
  • ödem nedir nasıl oluşur
  • ödem belirtileri
  • ödem ağrı yaparmı
  • ödem nasıl geçer
  • ayakta ödem oluşması neden olur
  • bacaklarda ödem oluşmasının nedenleri
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Furkan -
2018-04-29 13:01:17

Boynunuzda ödem benzeri bir şişlik varsa doktora gitmenizi tavsiye ederim. Hemen telaş yapmanıza gerek yoktur. Önlem almak her zaman iyidir.

@Tugay -
2018-04-28 08:42:28

Eğrersiz yaparak sorun olmamasını engellmeye çalışıyorum sürekli oturan hareketsiz kalan birisiyim . Önlem alacağım umarım sorun yaşamam ilerleyen dönemlerde.

@Ferhat -
2018-04-24 09:52:36

Sürekli oturan bir insan için olaşabilecek bir sorundur. Hareketsizlik sonrasında oluşuyor bendede aynı şekilde sorun vardı. Öncelik isterseniz boyun hareketlerine önem vermeniz gerekmektedir.

@Ahmet -
2018-04-16 08:08:49

Genelde hafif sıcak su ile boyunda ağrıları gideriyorum. Ilık su ve ılık sıcaklık ile akşamları bez veya su torbasıyla 15-20 dk tutarsanız buda iyi gelmektedir. Boyun önemlidir ağrısı uyutmaz insanı malesef.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.