Boyun Kalınlaşması

Boyun Kalınlaşması Nedir?

Boyun kalınlaşmasıgenel olarak günümüzde çok fazla rastlanmaktadır. Boyunda kalınlaşma durumu bazı ağrılara ve uyuşmalara yol açmaktadır. Bunlar kol ağrısı ya da baş ağrısı gibi şeylerdir.

Boyun Kalınlaşması Neden Oluşur?

Bu duruma pek çok şey neden olmaktadır bunlardan bazıları şöyledir:

Yanlış uyku konumu, duruş bozuklukları, sporlar, stres ve kirlilik gibi durumlarda boyun sertleşmesi gerçekleşir. Bunun yanı sıra daha da çok nedenleri mevcuttur.

Boyun Kalınlaşmasının Belirtileri

Boyun kalınlaşmasındaki belirtiler şöyledir:

Ateşlenme, sırt ağrısı, omuz ağrısı, boyun ağrısı, bitkinlik, uykusuzluk, duygu durumları, kas spazmı ve baş ağrısı gibi belirtiler boyun kalınlaşmasının nedeni olmaktadır.

Bu belirtiler genelde bireylerin hayatlarını aksatmakta ve zor durumda bırakmaktadır. Bu tür rahatsızlıklar mutlaka önemsenmeli ve doktora gidilmelidir. Eğer tedavi yapılmasa bunun sonucunda fıtık ya da kireçlenme durumları olmaktadır. Fıtık gibi durumlarda kalmamak için mutlaka bu problemlerin önemsenmesi gerekmektedir.Boyun kalınlaşması belirtilerimutlaka umursanmalıdır.

Boyun Kalınlaşmasına Ne İyi Gelir?

Boyun kalınlaşması durumunda genel olarak boyun masajı tercih edilmektedir bu yöntem baskı yöntemi olarak geçmektedir. Bu yöntemde kaslar gevşetilerek ağrılar azaltılmaya çalışılır. Bu yöntem şöyle uygulanmaktadır:

İlk olarak sıcak ya da ılık bir duş alınmalıdır böylece kaslarda gevşeme durumu olacaktır daha sonrasında ise tercihen hardal yağı ya da zeytinyağı ile o bölge yağlanır.

Diğer aşama da ise avucun içine alınan yağ o bölgelere iyice sürülmelidir. Boyundaki kalınlaşmanın gidilmesi için oraya baskı yapılmalı ve kasın esnemesi sağlanmalıdır.

Diğer bir yöntem ise en basit olan nane yağı yöntemidir. Bu yöntem şöyle uygulanılır: 1 ya da 2 çay kaşığı zeytinyağı bir tasa alınır daha sonrasında içine yaklaşık olarak 3-4 damla nane yağı dökülerek karıştırılır. Bu karışım boyun bölgesine uygulanılır bunu günde 2 ya da 3 kez kullanılabilir.

Bir diğer yöntemimiz ise soğuk kompres yöntemidir. Soğuk kompreste en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Genellikle şişlik, iltihap ve burkulma gibi sorunların tedavisi için kullanılmaktadır. Soğuk kompres kesinlikle damar kısımlarına uygulanmamalıdır çünkü hayati tehditlere yol açabilmektedir. Soğuk kompres şöyle uygulanmaktadır:

5 ya da 6 adet buz küpü bir kumaşa sarılır bu bez şikâyetin olduğu yere yaklaşık 10 ya da 15 dakika tutulmalıdır. Bu kompressi 2 gün 2 ya da 3 saat aralıklarla tekrar etmeniz gerekmektedir. Eğer buz küpünüz mevcut değilse donmuş ürünlerde kullanılabilir.Boyun kalınlaşması hastalığıiçin bu tedavi yöntemleri tamamen doğaldır fakat siz mutlaka doktora göstermeyi unutmayınız.

Önerilen Paylaşım 1:Uterus Kalınlaşması

Önerilen Paylaşım 2:Ses Kalınlaşması Tedavisi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer