BMW 335i teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Coupe tarzında olan bir araç BMW 335i modeli ile karşınızdayız. Özellikle 2007 yılında seri üretimine geçilen bu aracın çıktığı yıllarda satış rekoru kırması bu aracın ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

BMW 335i Özellikleri

Özellikle Alman mühendisler tarafından  üretilen bu modelin bu kadar tutulmasının başında gelen sebep ise motor hacmi olarak son derece kuvvetli olması. BMW 3 serisi modellerin içinde en süratli kapasiteye sahip olan bu otomobil deyim yerindeyse yer uçağı olarak tabir edilmesi gerekiyor.

BMW’nin uçak motoru üreten bir firma olduğunu düşünürsek zaten bu tezimizin ne kadar da doğru olduğunu anlamış oluruz. 6 ileri vitesin kullanıldığı bu araç hızlanma süresi ise adeta rakiplerine fark atıyor. 0-100 km’yi sadece 5,5 saniyede alan bu aracın bu konudaki müthiş performansı uzun süre konuşulmuştu.

bmw 335i

BMW 335i modelinin teknik detaylarına inceleyecek olursak özellikle motor hacmi konusnda 2979 cc’lik hacim kapasitesi son derece güçlü bir motora sahip olduğunu gösteriyor. Maksimum güç seviyesinden ise 300 hp’lik performansı tork seviyesinde zirve yapmasına neden oluyor. Tork değeri olarak 400 Nm olması başarılı performans ortaya koymasının en önemli nedenleri arasında gösteriliyor.

Saatte ulaştığı maksimum hızı ise aracın 250 km. 0-100 km’sini düşündüğümüz zaman bu süreye ne kadar kısa zamanda çıkacağını kestirmek zor değil.

BMW 335i Yakıt Tüketimi

BMW 3 serisi modellerinden arasında olan BMW 335i modelin yakıt konusu ele alacak olursak. Şehir içi tüketim konusunda 14,3 litre ile biraz fazla yaktığını görebiliriz. Ancak bu denli çok yakan bir aracın göz ardı edemeyeceğiz en önemli özelliği son derece süratli bir araç olması. Şehir dışı yakıt konusunda ise 6,7 litre ye düşerek şehir içi oranına göre başarılı sayılır. Ortalama yakıt tüketiminin 9.5 litre olduğunu da belirtelim. Benzin depo hacmi olarak ise 63 litrelik bir kapasitesi bulunuyor.

Bu serilikte aracın ağırlığının ise 1525 kg olması performans açışından biraz olsun düşmesine neden oluyor.İşte sizlere BMW 3 serisinin son modeli BMW 335i tanıtımını yaptık.1 Yorum
@Utku - 2018-04-20 12:58:28

Birkaç yıl önce kasasını yeniled. Benzin tüketiminde pek fena sayılmaz diyebilirim. Hız konusunda dehşet bir araba. Hız tutkunları için kaçırılmayacak bir araba...www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Birkaç yıl önce kasasını yeniled. Benzin tüketiminde pek fena sayılmaz diyebilirim. Hız konusunda dehşet bir araba. Hız tutkunları için kaçırılmayacak bir araba...