BMW 335d teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2007 yılında üretimine başlanan BMW 335d otomobilin özelliklerini detaylı olarak ele alacağız.

BMW 335D Özellikleri

2009 yılında ise bu aracın seri üretimine son veren Alman firması BMW bu modeli ile uzun süre gündemde kalma başarısı gösterdi. Araç tipinin binek olduğu bu aracın D segment olması ne kadar kaliteli bir araç olduğunu gösteriyor. BMW 3 serisi modellerinin en başarılarından olan BMW 335d modeli triptonik ve 6 iler vites ile donatılmış. Aracın yıllık vergisi ise 1575 TL olan bu otomobilin performansını detaylı olarak incelemeye başlayalım.

0-100 km’ye çıkış performansı bu araçta 6.1 saniye ile oldukça başarılı . Özellik bakımından bu kadar hızlı bir araç olması otomobili sınıfı içinde farklı kılıyor .Bu hız tutkunları için çok tutulan modeller olarak dikkat çekiyor.Coupe tarzı ve 4 kapılı iki farklı modelde üretilen bu aracın performansı üst düzey bir kullanım sunuyor.

Motor ve performans bakımından motor hacmi olarak 2993 cc2’lik kapasitesi bulunuyor. Maksimum güç seviyesinde ise 286 hp’lik motoru 580 NM torku seviyesine ulaşıyor. Aracın saatteki hızı ise 250 km ile dikkat çekiyor. Bu özelliğinin bulunması hız tutkunları tarafından tercih edilen modellerinden olmasına neden oluyor. Araçta silindir sayısı olarak 6 adet bulunan bir silindir hacmi var.

bmw 335d

Aracın en önemli özelliği olan dış görünüşüne bakacak olursak uzunluk olarak 4580 mm’lik bir ebadı mevcut. Genişlik olarak ise 1985 mm çapında olan bu aracın 1395 mm yüksekliği bulunuyor. Aracın taşıma kapasitesi 480 kg. Aracın toplam ağırlığı ise 1570 kg’dır. Bagaj kapasitesi bakımından sınıfına göre başarılı olan aracın toplam hacmi 430 litre olarak dikkat çekiyor. Lastik ebatları konusunda R 17’lik bir jant tasarımı söz konusu .

BMW 335D Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi olarak incelediğimiz araç modeli BMW 335d’de tüketim olarak 100 km’de 10.3 litrelik bir tüketimi var. Şehir dışı yakıtında ise 5.9 litre ile başarılı bir performans ortaya koyuyor. Ortalama yaktığı yakıt litresi ise 7.5 litre.Yakıt deposu olarak 61 litrelik bir hacim bulunuyor.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir