BMW 330xi teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2005 yılında seri üretimine başlanan BMW 330xi modelinin tüm özelliklerini inceledik ve açıklayacağız. 2007 yılında seri üretimi duran bu aracın D segment bir araç olduğu ve seda kasa tipine ait olan bir araçtır. 6 ileri vites teknolojinsin kullanıldığı aracın 4×4 ‘lük bir gücü bulunuyor. Son zamanlarda en çok merak edilen açların başında gelen BMW 3 Serisi BMW 330xi bu araç oldukça başarılı performans gösteriyor.

BMW 330xi Özellikleri

Fiyat olarak incelediğimiz zaman aracın 40 Bin TL ve 70 Bin TL arasında değişen fiyatları ile kullanıcılara hizmet veriliyor. Özellikleri bakımından oldukça başarılı performansı bu aracın ne kadar kaliteli bir araç olduğunu gösteriyor.

BMW 330xi modelinin motor ve performans değerlerini inceleyecek olursak bu otomobilin motor hacminin 2996 cc’lik bir kapasitesi bulunuyor. Maksimum güç seviyesinde 256 Hp bulunan motor gücünü tork seviyesi ise 300Nm sevilerinde performans sergiliyor. 0-100 km’de 7 saniyenin altında hızlanma ile bu konuda 3 serisi modellerin arasında başarılı bir yer ediniyor. Hız tutkunlarının en çok tuttuğu modellerinin başında gelen BMW 330xi modelinin yıllık vergisi ise 1575 Türk Lirası.

bmw 330xi

BMW 330xi modelinin boyutları arasında incelemeye yapmaya başlayalım. Koltuk kapasitesi 5 kişilik olan bu aracın uzunluk ölçüleri 4520 mm ebatlarında. Genişlik olarak 1317 mm olan ve yükseklik kapasitesi olarak 1421 mm çapında ebatları bulunuyor. Taşıma kapasitesi olarak ise 445 kg ‘lık iç ebatı bulunuyor. Bagaj kapasitesinde ise 460 litrelik bir hacim söz konusu. Aracın net ağırlığı ise 1595 kg olarak dikkat çekiyor. Lastik ebatları olarak 17 inçlik bir jant kullanan son derece sınıf bir otomobil.

BMW 330xi Yakıt TÜketimi

Aracın yakıt tüketimi konusunda incelemeye başlamadan önce motorunun gücünü gözler önüne alarak inceleyelim. Şehir içinde kullanacak olanları üzecek tarzda bir araç . Özellikle şehir içi tüketiminde 14. 6 litre yakan bu aracın şehir dışı tüketimi ise 7.5 litre olarak dikkat çekiyor. Ortalama 60 litrelik bir depo hacmine sahip olan bu araç yakıt konusunda başarılı sayılmıyor.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir