BMW 330i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

BMW 330i Teknik Özellikler

Son model araçların arasında gösterilen ve seri üretimine 2008 yılında geçen BMW 330i modelinin son olarak 2009 yılında üretimi yapıldı. Model olarak incelediğimiz BMW 330i otomatik modeli. Kasa tipi olarak sedan bir araç. D segmenti olan bu aracın performansı diğer modellerine göre başarılı. Triptonik 6 ileri vites olan bu aracın arkadan itiş özelliği bulunuyor. 2 yıllık bir seri üretimden sonra piyasalarda boy gösteren aracın yıllık toplam vergisi 1575  TL olarak dikkat çekiyor.

BMW 3 serisi olan BMW 330i modelinin motor ve performans değerlerine detaylı bir inceleme yapalım. 2996 cc’lik motor performansı oldukça başarılı sürüş keyfi sunuyor. Özellikle hız tutkunlarının en çok merak ettiği araç olan bu modelin performans değerli etkileyici bir özelliği sahip .

Maksimum güç olarak 272 Hp değerinde  olan aracın tork değeri 320 Nm’dir. Silindir sayısı ise 6 adet. 0-100 km’de ise çıktığı seviye şok edici bir tarzda. Özellikle son zamanların en etkileyici hız seviyesine ulaşan araç 6,6 ile oldukça başarılı. Bu kadar kısa sürede 100 km hıza ulaşması aracın ne kadar yüksek bir performansının olduğunu gözler önüne seriyor. Yakıt olara benzin ve dizel motorlara sahip bir araç.

BMW 330i  modelinin boyutları hakkında detaylı inceleme yapacak olursak. Koltuk sayısı araçta 5 adet bulunuyor. Uzunluk olarak aracın 4531 mm olarak  tasarlanması genişlik olarak 1817 mm , ve yerden yüksekliğinin 1421 mm olduğu boyutlara sahip.

Net ağırlık konusunda ise 1555 kg olan bu araç taşıma kapasitesi olarak 445 kg kapasiteye sahip. Bagaj hacmi olarak 460 litrelik bir hacim bulunuyor. Lastik ölçüleri ise 225/45 R 17 ebatlarına ve boyutlarına sahip bir araç.

BMW 330i Teknik Özellikleri Yakıt Tüketimi

Yakıt konusunda ele alacağımız bu aracın şehir içi tüketimi motoruna göre fena sayılmaz. Şehiriçi tüketiminde 9.9 litre tüketen bu aracın şehir dışı tüketimi ise 5,6 litrelik bir seçenek sunuyor. Ortalama yakıt tüketimini ele aldığımızda ise 7,2 litre oldukça başarılı bir motora sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir