BMW 330Ci teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2003 yılında seri üretimine başlanan Alman devi BMW’nin 3 serisi bir başka modelini inceleyeceğiz. Yine bir coupe modeli hakkında detaylı bir inceleme yapalım. BMW 330Ci modelinin seri üretimi 2006 yılında sona erdi. Binek araç sınıfında bulunan aracın segmenti D.Vites tipi olarak düz ve triptonik modelleri bulunan bu aracın yıllık vergi oranı 848 Türk Lirası.

BMW 330Ci Özellikleri

Son derece harika  bir spor görünüşü olan BMW 330Ci modelinin dış özelliklerini inceleyerek başlayalım. Siz değerli okurlarımıza bu konuda hakkında detaylı bilgiler sunmaya devam edelim. Koltuk sayısı bakımından 5 koltuk bulunan aracın uzunluğu 4488 mm’dir. Genişlik olarak ise 1757 mm ebatlarında bulunan aracın yerden yüksekliği ise 1369 mm gibi ölçüleri baz alınarak tasarlanmış.Net ağırlığı bakımından 3 serileri ile hemen hemen aynı ağırlıkta olan aracın 1465 kg olduğunu bilgisini de sizlere sunalım. Yolcu taşıma kapasitesi olarak 515 kilogram olan aracın bagaj kapasitesi ise 410 litre. Lastik ölçüleri olarak 225/ 45 R17 ebatlarına sahip bir araç.

Spor kullanım rahatlığı sunan bu aracın motor hacminin 1979 cc’lik performansı aracı çok güçlü kılan bir motor. Maksimum güç seviyesinde 231 Hp olan motorun tork seviyesi ise 300 Nm’dir. 0-100 km’de hızlanma süresi ise 7 saniyede. 7 saniye gibi bir sürede bu hıza ulaşması aracı başarılı bir model olarak sunuyor. Azami sürat seviyesi ise 247 km hızla adeta sizlere bir Formula 1 pilotu havası yaratacak gibi. BMW 330Ci modelinde 6 silindir bulunan aracın performansı oldukça başarılı .

BMW 330Ci Yakıt Tüketimi

BMW 330Ci modelini yakıt konusunda incelemeye aldığımız zaman şehir içinde 14 litre ile adeta benzini içen bir araç. 14 litre gibi bir yakıt tüketmesi can sıkıcı bir durum. Şehir dışı kullanımda ise 7 litre yakan aracın ortalama yakıt tüketimi 9,6 litre olarak dikkat çekiyor. Yakıt depo hacminin ise 63 litre olduğunu söyleyelim. Ancak böyle çok fazla yakan bir aracın bu ortalama olan bu deposu biraz düşündürücü.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir