BMW 330Cd teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

BMW 330cd

Kasa olarak son derece başarılı bir BMW 3 serisihakkında inceleme yapalım . Model olarak BMW 330 Cd’nin tüm detayları hakkında bilgiler verelim sizlere.

BMW 330Cd Özellikleri

Binek araç sınıfında bulunan bir otomobil olan BMW 330 Cd Coupe tarzında 2 kapılı bir araçtır.  BMW’nin 3 serilerinde olduğu gibi D segmentinde bulunan bu aracın seri üretimine firma 2003 yılında başladı ve iki senelik bir seri üretti. BMW 330 Cd üretilen bu serinin fiyatları 45 bin TL ile 68 bin TL arasında değişiyor.6 ileri vitesin bulunduğu aracın yıllık vergisi ise 848 TL olarak dikkat çekiyor.

Aracın öncelikle boyutları hakkında ayrıntılı inceleme yapalım. Son derece şık bir spor araba olan BMW 330 Cd koltuk sayısı olarak diğer coupe modellerine göre 5 kişilik bir kapasiteye sahip. Uzunluk olarak ise 4.4 metre olan arabanın genişliği 1.7 metre yerden yüksekliği ise 1.3 metre olarak yere basık bir araba.

Net ağırlık bakımından 1540 kg olan aracın taşıma kapasitesi 500 kg’dir. Bagaj kapasitesi konusunda ise 410 litrelik bir hacime sahip. Lastik ölçülerini inceleyecek olursak 225/ 45 R 17’lik jant ve lastik ebatları kullanılıyor.

Motor ve performans konusunda inceleyecek olursak aracımızı motor hacmi olarak 2993 cc’lik son derece güçlü birm motora sahip. Maksimum güç seviyesinde 204 hp olan bu araç tork değeri olarak 410 Nm’dir.0-100 km’ye ulaşma süresi olarak 7,2 saniye ile sınıfında fark yaratan bir araç olarak göze çarpıyor. Yakıt türü olarak dizel motor tercih eden bu aracın 6 silindir hacmi bulunuyor.

BMW 330Cd Yakıt Tüketimi

Yakıt olarak incelediğimiz zaman aracın motor hacmine göre fazla yakan bir model olduğunu söylemek yanlış olur. Çünkü son derece güçlü olan motoruna rağmen şehir içinde 9.1 litre yakan araç şehir dışı kullanımda ise sadece 5.2 litre ile başarılı bir araç . Ortalama yakıt tüketimi konusunda ise 6,6 litre ile kullanıcısını üzen bir araç değildir. BMW 3 serilerinde bulunan depo hacmine göre 63 litre ile hemen hemen aynı.

Önerilen Paylaşım 1:Geleceğin En İyi Meslekleri

Önerilen Paylaşım 2:Meslek Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. BMW 330Cd model olarak güzel bir araba. BMW markasının klasikleşmiş bir modeli ama biraz kasa olarak kaba bir araç. Ayrıca fazla yakıt yakıyor. Pek önermem bu modeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BMW 330Cd model olarak güzel bir araba. BMW markasının klasikleşmiş bir modeli ama biraz kasa olarak kaba bir araç. Ayrıca fazla yakıt yakıyor. Pek önermem bu modeli.

bmw 330cd çok güzel bir araba.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer