BMW 328İ teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

BMW Araba özellikleri ve yakıt  tüketimi anlatımlarına devam ediyoruz.

BMW 328İ Özellikleri

Uzun yıllardır piyasalarda fırtına gibi esen BMW 3 serisi modeli BMW 328İ  hakkında incelemelerde bulunacağız. 1998 yılında seri üretimine geçilen aracın 2000 yılında üretimine son veren firma aracı D segment bir araç olarak piyasalara sürdü. Kasa tipi olarak Seda kasa ile karşımıza çıkan araç 4 kapılı modelleri ile müşterilerine hizmet ediyor. Şanzıman tipi olarak triptonik vites kullanan araç 5 ileri vitesli bir modeldir.

Aracın yıllık vergisi olarak 311 TL . Maksimum seviyede ulaşabildiği hız değerleri ise 235 km seviyelerinde.

BMW 3 Serisi olan BMW 328İ  modelinin tüm detayları hakkında son derece çarpıcı ayrıntılara yer vereceğiz.  Motor hacmi olarak 2793 cc’lik motor performansı oldukça fazla bir performans ortaya koymasını sağlıyor.  Maksimum güç seviyesinde 193 hp’lik olan motorun tork seviyesi ise 280 Nm performansı ortaya koyuyor. Aracın benzinli modellerini dikkate aldığımız zaman silindir sayısının 6 olması ortaya çıkıyor.

İncelediğimiz aracın boyutlarını ele aldığımız zaman öncellikle seda kasa olması 5 yolcu kapasitesine neden oluyor. Uzunluk ebatları olarak ise 4.4 metre olan aracın genişliği 1.7 metre yerden yüksekliği ise 1.4 metre olarak tasarlanmış. BMW 328İ  modelinin taşıma kapasitesinin 500 kg olması son derece raht bir araç olduğunu gösteriyor. Net ağırlık konusunda ise 1425 kg olan aracın bagaj kapasitesi ise 440 litre alıyor. Son olarak aracın en önemli gösteriş yerlerinen lastikleri incelediğimiz zaman 205/55 R 16 ebatlarında lastik boyutlarını kullanana başarılı bir araç. Tek handikap olarak yakıt konusu yazabiliriz BMW 328İ  modeli için .

BMW 328İ Yakıt Tüketimi

BMW 328İ  aracının en merak edilen sorusu için yakıt tüketimi konusunda . Yakıt olarak şehir içinde 15,3 litre yakan araç cep yakan bir tarzda . Şehir içi kullanımında bu kadar fazla yakması bu aracın alınması konusunda soru işareti oluşturuyor. Şehir dışı tüketiminde ise 7,1 litre yakan araç ortalama yakıt tüketimi olarak 10,1 litre son derece fazla yakan bir araç. Depo hacmi araçta 63 litre olarak bulunuyor.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA