BMW 325ti Compact teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Compact bir otomobil olan BMW 325ti Compact modelini sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya devam edelim.

BMW 325ti Compact Özellikleri

Özellikle binek araç D segmenti olan bu aracın seri üretimine BMW firması 2001 yılında start verdi ve BMW 325ti Compact modelini sadece 2003 yılına kadar seri üretim olarak tuttu. Kasa tipi olarak Hatchback olan bu modelin sport bir araba olduğunu düşünürsek son derece başarılı bir görünüşe sahip olduğu gerçeğini anlamış oluruz. Azami sürat hızı ise aracın 235 km ile harika bir performansa sahip. Toplam yıllık vergisi ise 563 TL olarak cep yakıyor.

BMW 3 serisi olan BMW 325ti Compact modelinin motor performansını detaylı olarak ele alacağız.

BMW 325ti Compact otomobilin motor hacmini 2494 cc olması son derece güçlü bir araç olduğunu gösteriyor. Maksimum güç olarak ise 192 hp gücünde ve tork olarak 245’nm’lik performansa sahip. 0-100 km süresi ise 7,1 saniye ile adeta bir yer uçağı olan araç. Silindir sayısı olarak 6 silindir bulunan bir model.

Aracındış görünüşüne de detaylı olarak el atalım ve sizlere önemli olan bilgileri sunalım. Koltuk sayısı olarak 5 adet yolcu koltuğu bulunan bir araç. Uzunluk ebatları 4.2 metreye sahip. Genişliği 1.7 metre ,yüksekliği ise 1.4 metre olarak dikkat çeken son derece harika bir araç. Net ağırlığı 1405 kg olan aracın bagaj kapasitesi ise sınıfta kaldı ve sadece 310 litrelik hacime sahip. Bakalım son derece etkileyici olan BMW 325ti Compact aracı bilgileri sizlere yardımcı olacak mı ?

BMW 325ti CompactYakıt tüketimi

Aracın yakıt tüketimini ele alacak olursak bu kadar efsane hız kapasitesine sahip bir araç için oldukça normal diyebiliriz. Şehir içi yakıt tüketimde 12,3 litre yakan araç BMW 3 serileri içinde en çok yakan araçların başında geliyor. Şehir dışı tüketimde ise yakıt oranı oldukça başarılı bir şekilde 7 litreye kadar düşüyor. Ortalama yakıt tüketimi 8,9 litre olan BMW 325ti Compact ‘ın yakıt deposunun hacmi oldukça geniş ve 63 litre kapasiteye sahip .Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA