BMW 320i EfficientDynamics teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

2013 yılında üretimine başlanan BMW 3 serisi modellerinden olan BMW 320i EfficientDynamics hakkında detaylı bir incelemeye başlayalım . Sedan 4 kapı olan bu modelin D segment bir araç olduğunu belirtelim. Özelikle 2013 yılında üretimine başlanan bu modelin üretim halen devam etmektedir. 8 ileri vites teknolojisi bulunan aracın yakıt konusunda oldukça tasarruf sağladı gerçeği bulunuyor.

BMW 320i EfficientDynamics Özellikleri

BMW 3 serisi olan bu aracın diğer 3 serilerinden farklı kılan ise motor performansı. Motor hacminin 1598 cc’lik olması biraz daha uygun bir yakıt yakmasına neden oluyor. Maksimum güç olarak ise 170 Hp ile karşımıza çıkan bu araçta tork değeri ise 250 Nm’dir. 0-100 km’ye ise son derece başarılı bir seviyede ulaşan araç sadece 7,6 saniye ile sınıfında önde gelen otomobillerin başında geliyor. Azami sürat değeri ise 230 km’dir.

BMW 320i EfficientDynamics Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi konusunda ele alacağımız BMW 3 serisi bu otomobilin şehir içi kullanımlarda 7,3 litre şehir dışı kullanımda ise 4,4 litre yaktığını açıklayalım. Ortalama yakıt performansı ise sadece 5,3 litre.

Aracın boyutları hakkında bilgilere verecek olursak 5 koltuk sayısı olan aracın uzunluğu 4.6 metre , genişliği 1,8 metre , yüksekliği ise 1,4 metre olarak karşımıza çıkıyor. Ağırlık olarak sınıfına göre son derece hafif bir araç ve sadece 1390 kg ağırlığında müşterilerine satılıyor.

Önerilen Paylaşım 1:BMW 320d teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Önerilen Paylaşım 2:BMW 320i Gran Turismo teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

1 Yorum

  1. BMW 320i EfficientDynamics oldukça yakıt konusunda tasarruflu bir araçtır. 8 ileri vites teknolojisiyle yakıt tüketiminde diğer modellere göre daha tasarruflu ama hız konusunda fazla iyi değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BMW 320i EfficientDynamics oldukça yakıt konusunda tasarruflu bir araçtır. 8 ileri vites teknolojisiyle yakıt tüketiminde diğer modellere göre daha tasarruflu ama hız konusunda fazla iyi değil.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer