BMW 318 tds teknik özellikleri ve yakıt tüketimi

BMW 318 tds Teknik Özellikleri

1994’de ilk seri üretime geçen BMW 318 tds aracın bir yıl sonra seri üretimi durduruldu. Türkiye piyasalarında az olarak bulunan aracın D segment bir araç olduğu bir bilgisini verelim. Binek araç olarak tasarlanan bu araç manuel vitese ve arkadan itiş gücüne sahip olarak bulunuyor.Tolam yıllık vergisi ise 96 TL . Yaşı olarak 10 yaş üstü araç sınıfında bulunduğu için vergi olarak oldukça az bir ücret ödenmektedir.

Aracın motor ve güç performanslarına bakacak olursak motor hacmi olarak 1665 cc’lik bir hacim bulunuyor. Maksimum güç ise 90 Hp gücünde ve araca göre çok düşük bir performansa sergilemesine neden oluyor.

Maksimum Tork olarak çıktığı seviye ise 170 Nm kapasitesine sahiptir. Aracın yakıt türü olarak dizel kullanıyor ve 4 silindire mevcut. BMW 3 serisi içinde en az tutulan bir model.

İç kapasite hacmine de son olarak göz atalım. Aracın 5 koltuk kapasitesi bulunuyor. Toplam iç hacmi ise 541 kg ağırlığında . Bagaj kapasitesi olarak ise 435 LT bir hacme sahiptir.

BMW 318 tds Yakıt tüketimi

Aracın yakıt tüketimini ele alacak olursak Şehir içi kullanımda 11.6 LT yakan araç şehir dışında ise oldukça başarılı bir performans ortaya koyuyor. Şehir dışı yakıtı 6.1 litre olan aracın yakıt depo hacmi ise 63 litredir. Bmw serisi arabaların zamanla eskimediğini hatta daha da değerlendiğini hepimiz biliyoruz. Eğer bir BMW marka araba almak istiyorsanız bizce hiç zaman kaybetmeden alın ve yıllarca rahat rahat binin. Şimdiden hayırlı olsun.. 🙂1 Yorum
@nurettin - 2017-10-21 23:57:06

BMW 318 tds gerçektende güzel ve sağlam bir araba. BMW 318 tds özellikle yakıt tüketimi diğer bmw arabalar gibi fazla gibi ama yaktığı kadarda karşılığını veriyor tabi.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

BMW 318 tds gerçektende güzel ve sağlam bir araba. BMW 318 tds özellikle yakıt tüketimi diğer bmw arabalar gibi fazla gibi ama yaktığı kadarda karşılığını veriyor tabi.