menü resmi

Blogger’den Nasıl Para Kazanılır?

Blogger ile Para Kazanmak

İnternetten para kazanma olayı artık git gide yaygınlaşıyor. İnsanlar bloglar yazarak para kazanmanın peşinde ancak %80 kısım bu olayı beceremiyor. Bunun nedenine gelecek olursak öncelikle bizim insanımız kolay yöntemlere kaçıyor ve içerik oluşturmak yerine çalarak para kazanmaya çalışıyor. Daha önceden Blogspot üzerinden para kazanan bir webmaster olarak sizlere bir kaç tüyo vereceğim. Bu ufak tüyolar ile sabrınızda orantılı güzel paralar kazanabilirsiniz. Blogger’den para kazanma olayı aslında göründüğü kadar zor değil.

1- İçerik çalmayın, oluşturun!

Bir blog açıp içini daha önceden zaten yazılmış yani çalıntı içeriklerle doldurursanız asla para kazanamazsınız. Bu tarz çalışan ve para kazanan insan sayısı azdır. Bu yöntem spam ve copy olarak bilinir ve Google tarafından hiç sevilmez. Bilginiz olmadığı bir konuda blog açmak yerine bilgili olduğunuz konuda blog açarak hem kullanıcı odaklı bir çalışma yapmış olursunuz hem de para kazanma olasılığınız bir hayli artar. Özetle oradan buradan copy/paste yapma devri artık kapandı.

Özgün içerik demeyeceğim bu olaya, benzersiz içerik. Olayımız benzersiz içerik. Misalen ‘android format atma’ kelimesini aradığınızda zibilyon tane sayfa çıkıyor. Siz bu tarz bir içeriği daha ne kadar değiştirebilirsiniz? Benzersiz içerikler oluşturmaya bakın.

2- Neden Blogger?

Bu blog ağı Google’a ait ve bazı SEO forumlarında defalarca Google’ın gözünde bu blogların bir tık önde olunduğu söylendi. Benim tecrübelerim bunun tersini söylemiyor. Hem ücretsiz hem de Google tarafından zaten sevilen bir sistemi kullanmamak saçmalık olurdu. Bunların dışında sizleri hiç bir şeyle uğraştırmayan bir sistem. Kendi WordPress sitenizi kurduğunuz hosting sorunları, saldırı sorunları vesaire derken sıkılabilmeniz mümkün. Blogger ile bu tarz sorunları bir kenara atabilirsiniz.

3- Google AdSense ve Blogger

Blogger'den para kazanma

Blogger’den para kazanma

Sizlerin ilk yapacağı şey Google AdSense ile para kazanmayı denemek olacak. Bu aslında bir noktada yanlış kalıyor. Çünkü artık AdSense hesabı almak ve dişe dokunur kazançlar sağlamak bir hayli zor. Bunun sebebi Türk insanının para kazanma hırsıyla her yeri kirlettiğinden dolayı.

Sonuç

O kadar boş ve gereksiz içeriklerle dolu ki Türk interneti. Neyse bu başka bir yazının konusu. Yaratıcılığınızı kullanın ve AdSense dışında neler yapabileceğinizi düşünün. Ben size bir örnek vereyim mesela; bir arkadaşım Blogger tabanlı yama indirme sitesiyle Turbobit üzerinden para kazanıyor. AdSense ile uzaktan yakından ilişkisi yok.

Burada asıl anlatmak istediğimiz ise emek etmeden para kazanmanız imkansızdır. Şimdi etrafta sağda solda insanlara internetten para kazanmak dediğimiz zaman hemen gelişigüzel bedavaya para kazanıldığını sanıyorlar. Hemen “Banada öğretsene” diyor. Yahu bu böyle bir iş değilki, o zaman ben sana senin daha kolay yapabileceğin bir iş söyleyim “Git bir zanaat öğren yada okuyarak güzel bir meslek sahibi ol” dediğimiz zaman bizimle dalga geçiyorlar.

He anasını satayım sanki internette para dağıtan birivar ve hergün birimize para dağıtıyor. Bu insanları anlamak çok zor 🙂 🙂 😛

Devamı gelecek…

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Canan -
2018-05-03 15:45:00

Bloggar kullanıcıları çok iyi para kazanmaktadır. Tabiki uğraşmak ve zaman harcamanız gerekiyor. Sonrasında çok uy

@Ebru -
2018-05-02 07:56:04

Çok iyi para kazananlarını biliyor ama emek harcanması gerekiyor. Eğer tuttursak çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Hack sorunuda yaşamazsını blog açarsanız.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.