Biyomühendislik Bölümü Ne İş yapar ? İş Ortamları Nelerdir?

Biyomühendislik NedirBiyomühendislik bölümü biyoloji, moleküler biyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, hücre metobilazması ile temel mühendislik ve malzeme bilimlerindeki hızlı ilerlemeler sonucu oluşan biyolojik teknikler ve mühendisliklerinin canlı sistemlere bu alanda karşılaşılan sorunlara uygulanan bilim dalıdır.

3 ana görevleri bulunmaktadır. Tasarlama, uygulama yöntemlerini geliştirme, uygun ekipmanı seçme, geliştirme, amaca uygun üretimi planlama ve uygulama görevleri bulunur.

Biyomühendislik içerisinde biyomedikali de kapsamaktadır. Tıp bilimine mühendislik sorunlarına çözüm sunmada yukarıdadır. Kimya, genetik, malzeme, polimer, makine, elektronik ve matematik mühendisliği bu bölümde daha çok kullanılır.

Biyomühendislik bölümü Çalışma Ortamı

Labortuvar ortamında çalışmaktadırlar. Bazen üretim kısmında da çalışmak görevlerinin arasındadır. Steril ortam da çalışmak, hijyene dikkat etmelileri.Biyolojik maddelerle çalışma yapıldığında güvenlik ilkelerine de uymak zorundalar. Çalışma süreleri düzeli olmalıdır.

Biyomühendis olmak istiyorsanız ;

Fen bilimlerine özellikle biyoloji, kimyaya ilgili ve bu alanda başarılı, bilimsel meraka ve araştırmacı yapıya sahip, tasarım, tasarladığını uygulayabilme gücüne sahip, dikkatini yoğunlaştırabilen ve ayrıntıları görebilen, kimyasal ve biyolojik maddelere karşı alerjisi olmayan, Sabırlı, dikkatli ve sorumluluk sahibi kimseler olmanız gerekmektedir.

Meslek için YGS ve Lisans Yerleştirme Sınavı’nda ”Biyomühendislik ” lisans programı için ”MF-4” ‘den yeterli puan almalısınız.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir