Bir Annenin Bebeğine Mektubu !

Annelerimizin bebekleri ile olan ilişkisi sandığımızdan da farklıdır. Tahmin edilmesi zor ama her tahminde de yeni merak konuları açan, tıpkı anahtarı kayıp gizli bir hazine sandığı gibidir. Her şeyi bir kenara koyup, sıfırdan başlayarak bu konuyu araştırmak isteyen bireylerimiz, işe hazine sandığını aramakla başlamalıdır.bebek-anne

Macera arayan arkadaşlarımıza benim tavsiyem, en başta bu konu olur. Çünkü insanlara en çok heyecan verenlerden biri de meraklı bir şekilde düşünmektir. İnanın ki ” anne ile bebeğin eşsiz ilişkisi” düşünmeye değer en gizemli konulardan biridir. Konunun içine biraz girseniz bile aklınızda birçok soru işareti doğar ve bu soru işaretleri sizi konunun merkezine kadar peşinden sürükler. Bu soruların birçoğu hala cevaplanmaya muhtaç bir şekilde rafında beklemektedir. Tabi ki, bu soruları soracak kadar araştırma yapılması da ayrı takdire hak kazanan bir marifettir. Çünkü insanın tabiatında öğrenmeye soru sormakla başlanır. Bizi bu gizemli yolculuğa iten sorulardan bazıları şunlardır;

  • Annenin bebeğine tutkusu neden bu kadar eşsiz?
  • Anneler mi bebeğine muhtaç yoksa bebekler mi annelerine?
  • Bir anne bebeğine baktığında neler görür?
  • Annenin bebeğinden beklentisi nedir?

Gelin birlikte bir benzetme yapalım. Mesela, kâğıt ile kalem arasındaki ilişki, anne ile bebeğin ilişkisine çok benzer. Kalemle bildiklerimizi kâğıda yazarak ölümsüzleştiririz. Tıpkı annenin bebeğine bildiklerini yazması gibi, bebeğini kendisi nasıl istiyorsa o şekil yetiştirir.

En başta da dediğim gibi, bu konu üzerinde düşünmek isteyen kişiler, işe hazine sandığını bulmakla başlamalıdır. İşte o sandık bebeklerimizdir. Daha sonra sandığı açmak için o sandığın anahtarını bulmak gerekir. O anahtar ise bebeğin annesidir.

Bu paylaşım bir üyemiz tarafından gönderilmiştir.

Önerilen Paylaşım 1:Doğum Çantası İçerisinde Neler Bulunur?

Önerilen Paylaşım 2:Ultrason ile nasıl bilgiler elde edebilirim?

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

2 Yorum(lar)

  1. Bebek ve anne arasında doğum başlamadan ilişkileri başlar ve öyle devam eder gider . Tarif edilemez bir duygu bağlılık anlatılmaz yaşanmalıdır bende. Yazınız gerçekten çok iyi teşekkür ederim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek ve anne arasında doğum başlamadan ilişkileri başlar ve öyle devam eder gider . Tarif edilemez bir duygu bağlılık anlatılmaz yaşanmalıdır bende. Yazınız gerçekten çok iyi teşekkür ederim .

Bebek ve anne ile alakalı bu paylaşımınız için teşekkürler.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer