Bilsem Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Bilsem Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

2018 Bilsem sınavları 6 Ocak tarihinde uygulanmaya başlanmıştı. Grup tarama uygulamasının ise 4 Mart tarihinde sona ermesine karar verildi. Uygulamaya katılan öğrenciler ve velileri sınav sonuçlarının ne şekilde olacağını merak ediyor. Peki Bilsem sonuçları tam olarak hangi tarihte açıklanacak? Cevabı yazımızda…

Sonuçların Açıklanacağı Tarih

Öğrenci seçme işlemleri uygulamalı sınavlarda başarılı olan öğrencilere göre yapılmış olacak. Buna göre 9 Mart tarihinde uygulamalı sınavdan başarılı olacak kişiler MEB’in sitesinde yayınlanmış olacak. Velilerin bu tarihlerde meb.gov.tr adresine girerek sonuçları öğrenmesi mümkün bir hale gelecek.

Grup tarama sonuçlarının açıklanacağı tarih ise 12 ile 16 Mart arası olarak açıklandı. Sınav sonuçlarına yönelik gelecek olan itirazların değerlendirilmesi ise 19 ile 30 Mart arasında yapılmış olacak.

4 Mart’ta Sona Erecek

Tablet bilgisayarlarla yapılan grup taramaları 81 il kapsamında 6 Ocak ile 4 Mart tarihlerinde yapılacak. Uygulamaların giriş yeri ve tarihi ise kimlik numaralarına tanımlanmış olacak. Öğrencilerin belirtilen yer ve saat durumuna uymadıkları ve sınava geç kalmaları durumunda sınava alınmaları kesinlikle söz konusu olmayacak. Bu nedenle öğrencilerin tam olarak belirtilen saatlerde sınav yerlerinde olması gerekiyor.

Sınavın ise öğrencilerin düzeyleri ve sınıfları ciddiye alınarak yapılmasına karar verildi. Doğru cevaplar üzerinden öğrencilerin almış oldukları puanların hesaplaması yapılacak. Öğrenciler tarafından verilen yanlış cevaplar ise sınavı etkilemeyecek. Yani yanlış olarak verilen cevapların doğruları götürmesi gibi bir durum söz konusu değildir.Yorum yok

www.gencturkhaber.com - ANASAYFA