menü resmi

Bilinçaltı Neden Önemli ?

bilinçaltıSon zamanların tartışılan konulardan biri ise bilinç altının önemidir. Bilinçaltının da bazı ihtiyaçları vardır. Sizi ayakta tutabilmesi için ve yaşamınızdaki beyazların siyahlara çevrilmemesi için, peki bu ihtiyaçlar nelerdir? Tıpkı günlük öğünlerimizi atlamadan nasıl tüketmemiz gerekiyorsa, hayatta kalabilmek için, aynı oranda da bilinçaltımızı beslememiz gerekmektedir. İşte bilinçaltımızı beslememiz gereken bazı önemli maddeler şunlardır;

 • Umut ile beslemektir. Çünkü insanın bilinçaltında umudu olmazsa yaşama sevgisi olmaz. Bu yüzden ilk öğün umuttur.
 • Amaç ile beslemektir. Düşünsenize hiçbir amacınız olmadan yaşadığınızı, nasıl yaşardınız?
 • Olumlu düşüncelerle beslemektir. Çünkü bilinçaltınıza olumlu düşünceler yerleştirirseniz. Geleceğe daha parlak bakarsınız.

Size bu üç maddeyi önermemdeki amaç şudur; Bilinçaltı olumsuz etkenlerle dolu insanların psikolojisi bozulmaya el verişlidir. Bu üç beyin besini, bilinçaltı için bu yüzden çok önemlidir. Size bunu küçük bir örnekle açıklarsam daha iyi anlayacaksınızdır. Örneğin; Çocuklarımız neden ailelerinin, bir aynasıdır hiç düşündünüz mü? Çünkü aileler çocuklarını yetiştirirken, çocukların bilinçaltına kendi özelliklerini yansıtan besinlerle beslemişlerdir. Bunun için çocukların bilinçaltı aileye göre şekillenmiştir. Bu yüzdende insanlığın, bilinçaltına gereken önemi vermesi gerekmektedir.

Unutmayın! Bilinçaltı o kadar geniş bir haznedir ki bunun için ise bunu hesaplaması olanaksız haline gelmiştir. Mesela gördüğünüz rüyaların birçoğu bilinçaltının eseridir. Düşünce gücü ile kendinizi rüyada yönlendiriyorsunuz. Bu şahane değil mi? Bilinçaltının sayesinde, düşüncelerin enerji akımı yapması ve bilinçaltının artık bize bende varım demesi, müthiş bir olanaktır. Bu olanağı da kullanmak yine biz insanlara düşen bir görevdir. Bilinçaltını neyle beslerseniz öyle size dönüş sağlar. O halde yapmamız gereken nedir? Bilinçaltının önemini anladıktan sonra, sağlıklı bir sonuç almak için sağlıklı besinlerle beslemelisiniz. Çünkü geniş düşünmek gerekiyorsa, bilinçaltı rüyalarımıza enerji akışı yaptığına göre hayatımızdaki birçok yolda bize rehberlik edeceği muhtemeldir.

Bu paylaşım, kendisine ÇoK teşekkür ettiğimiz üyemiz tarafından bizlere gönderilmiştir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • bilinçaltı nedir
 • bilinçaltı temizleme islam
 • bilinçaltı temizliği yaptıranlar
 • bilinçaltı temizleme kitapları
 • bilinçaltı nasıl kullanılır
 • bilinçaltı temizleme teknikleri
 • bilinçaltı temizliği nedir
 • bilinçaltı nasıl çalışır
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@sanmayel -
2017-08-24 11:22:08

harika birşey bu :PRPRPR

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.