Bilgisayarım Telefonu – USB’yi Görmüyor (ÇÖZÜMÜ)

Bilgisayar Telefonu Görmüyor Çözümleri

!! En Altta Yeni Yöntem Eklendi !!

Bugün bilgisayar ve telefon bağlantısı sağlayamayan bilgisayarım telefonu görmüyordiyen kullanıcılar için çözüme ulaşmayı anlatacağım. Eğer bu sorundan müzdaripseniz, kabloyu bilgisayara bağladığınız da sadece şarj oluyor fakat dosyalarınızı göremiyorsanız, bu sorunu çözmek için bilinen tüm yöntemleri deneyip başarı sağlayacağız. Telefonunuz da donanımsal bir sorun olmadığı sürece bu çözümlerden elbet bir tanesi işe yarayacaktır. Bilgisayar telefonu algılamıyor diyorsanız hadi başlayalım.

1.Yöntem

Telefon ile pc arasında ki bağlantı kablonuzun orjinal ve hem şarj hem veri aktarımına açık olduğundan emin olunuz. Bazı kablolar sadece şarj görevi görmektedir. Yani farklı kablolar ile deneme yapınız.

2.Yöntem

Telefon bilgisayara bağlı durumdayken, Bilgisayarım’a sağ tıklayıp Özellikler > Aygıt Yöneticisi > penceresini açarak Taşınabilir Aygıtlar bölümünde bilgisayarınızın telefonunuzu görüp görmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer telefonunuzu görüyor fakat, ünlem işareti var ise, telefonunuzun bilgisayar bağlantısını kesin. Ve aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan sürücüye sağ tıklayıp “Kaldır” diyin. Sürücüyü kaldırdıktan sonra tekrar telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve yeniden sürücüyü yüklemesini bekleyin.

3.Yöntem

Telefonu bilgisayara bağlayın. Ayarlar > Kablosuz ve Ağ > Bağ. Taşınabilir Wi-Fi bölümüne girin. USB Bağlandı bölümü pasif olacaktır. Üzerine tıklayarak aktif hale getirelim. Biraz bekledikten sonra telefonunuz bağlanacaktır.

4.Yöntem

Telefonunuz da ekran kilidi kullanıyorsanız şifreyi kaldırın. Ve telefonunuzu tekrar bilgisayara bağlayın. Ekran kilidi yüzünden bağlantı sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

5.Yöntem

Telefonunuz direk bağlantıyı görmüyor olabilir. Bu yüzden Ayarlar > Kablosuz Ağ > USB Yardımcı Uygulamaları > Belleği PC’ye Bağla‘ya tıklayın. Bu da çözüme kavuşturabilir.

6.Yöntem

Her zaman kullandığınız soket hasar görmüş olabilir. Telefon kablonuzu bilgisayarınız da başka bir USB soketine takın.

7.Yöntem

Sürücü/driver versiyonunuz eskimiş olabilir. Bunun için yeni sürümünü yüklemek çözüm sağlayabilir.

Samsung kullananlar için: Samsung Mobile Driver İndir
HTC kullananlar için: HTC USB Driver İndir
LG kullananlar için: LG Mobile Driver İndir (Telefon modelinizi aratın ve indirin)
Sony kullananlar için: Sony USB Driver İndir (kullandığınız telefon modelinin driver’ını indirdiğinizden emin olun)
Asus kullananlar için: Asus USB Driver İndir

8.Yöntem

Ayarlar > Diğer > Geliştirici Seçenekleri bölümüne girdikten sonra “USB Hata Ayıklama” seçeneğini aktif edin telefonu yeniden başlatın ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Eğer tam tersi USB Hata Ayıklama aktif ise, kapatın  telefonu yeniden başlatın ve tekrar aktif hale getirdikten sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Geliştirici Seçenekleri telefonunuz da görünmüyor olabilir. Bunu için tekrar Ayarlar > Diğer > Cihaz Hakkında bölümüne giriş yapın. Orada bulunan “Yapım Numarası” yazan yerin üzerine 7 defa tıklayın. Bu işlemden sonra Geliştirici Seçenekleri aktif olacaktır.

9.Yöntem

Telefonunuz MTP aygıtı olduğu için Media Player gereksinimi duyacaktır. Bilgisayar sisteminiz de Windows XP yüklü ise, Windows Media Player 11‘i indirip kurunuz.

10.Yöntem

Arama bölümüne gelerek *#0808# yazın. Karşınıza USB Settings(USB Ayarları) bölümü gelecektir. Burada USB bölümünü “AP” olarak seçin. USB Settings bölümünü ise “MTP + ADB” olarak seçin ve kaydedin.

11.Yöntem

Samsung’un kendi yazılımı olan “Kies” programını indiriniz. Programda bulunan çözüm yollarını deneyiniz. Nokia kullanıyorsanız “Nokia PC Suite” programını indirip kurunuz.

12.Yöntem

Bilgisarınızın güncelleştirmelerini kapalıysa bu sorun nedeniyle telefonunuzun sürücüsünü yükleyemiyor olabilir. Bu nedenle güncelleştirmeleri açmamız gerekiyor. Başlat > Denetim Masası > Windows Update sayfasına girelim. Burada “Daha fazla ürün için güncelleştirme al” yazan yere tıklayalım. Şimdi telefonumuzu bilgisayara bağlayalım ve sürücünün yüklenip yüklenmediğine bakalım.

Evet arkadaşlar, şuan için bilinen tüm çözüm yollarını sizin için araştırdım ve bu yazımda anlattım. Bu işlemler sorununuza çözüm olmadıysa, ve hala bilgisayarım telefonu görmüyor diyorsanız sanırım telefonunuzun soket kısmı veya başka bir birimde arıza olduğunu teşkil ediyor. Telefon garantiniz devam ediyorsa aldığınız yere götürmeniz gerekiyor. Sorularınız olursa yorum atmanız yeterlidir. İyi günler dilerim.

Pes Etmeyelim Telefon Bİlgisayar Görmeme Sorunu Yeni Çözüm Yolu

13.Yöntem (Yeni eklendi)

Hala bilgisayar telefonu algılamıyor diyorsanız, ve ek olarak eğer yukarıdaki seçenekler işinize yaramadıysa o zaman aşağıdaki yöntemi deneyiniz.

Bunun için Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 hangisini kullanıyorsanız aşağıdan işletim sisteminizin yanında bulunan linke tıklayınız ve açılan sayfada “Download” sekmesine tıklayınız.

Evet arkadaşlar yukarıdan işletim türünüze göre olan bağlantıya tıklayınız. Daha sonra açılan sayfada Download yazısına tıklayınız. Açılan sayfada 32 bit yada 64 bit sisteminize uygun olan hangisi ise onu seçiniz ve altta açılan Next butonuna basınız ve gerekli programı bilgisayarınıza indiriniz kurunuz. Seçenekler arasında x64 olan 64 bit işletim sistemleri için, diğeri ise 32 bit sistemler içindir.

Programı kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatınız ve telefonunuzu bilgisayar bağlayarak deneyiniz. Kolay gelsin..

Not: Arkadaşlar yukarıdaki yöntemlerden hangisi sizi başarıya götürdü ise LÜTFEN, Telefon modelinizi ve başarılı olduğunuz yöntemi aşağıda bulunan Yorum ekleme formu ile yazarak dğer arkadaşlarında yapmasına destek olunuz.

Örneğin, Telefon modelim: Iphone 5s ve 7. yöntem işime yaradı.

şeklinde yorum bırakarak sizden başkalarının da doğru yöntemi bulmasını sağlayabilirsiniz. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz..

 

Hala Yapamadınız Mı ?

En yeni yöntemi sizler için hazırladık bizzat kendimiz tarafından denenmiş ve kablo dahi gerektirmeyen yöntem için aşağıdaki diğer konu linkine tıklayınız.

Bilgisayar Telefonu Görmüyor – Yeni Kesin Çözüm – TIKLAyInız

 

Yukarıdaki yöntem ile kablosuz olarak istediğiniz yerden kablosuz ağınızın menziline göre istediğiniz uzaklıktan telefonu bilgisayara bağlayabilirsiniz. İphone,Samsung,LG,Asus,Vestel,Huawei marka farketmez. bütün telefonlardan bağlanabilirsiniz.

Önerilen Paylaşım 1:Windows 7 Orjinal Yapma

Önerilen Paylaşım 2:Tumblr Unfollow Edenleri Görme

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

175 Yorum(lar)

 1. Farklı yollar denememe rağmen çözümü bulamıyordum, yazınızdaki birkaç yolu denedim çözüme ulaştım , teşekkürler.

 2. aynı ağ üzerinden bilgisayar ile telefonu bağlayarak ta sorunu çözebiliyormuşuz.nasıl olacak bu anlatırmısınız

 3. Arkadaşlar yapamadığınız yerleri sormaktan çekinmeyin, elimizden geldiğince yardımcı oluruz. 🙂

 4. Telefon bilgisayarı görmeme sebeplerinden birisi sürücülerin düzgün kurulmuş olamamasından kaynaklanıyor.

 5. bilgisayarım usb algılamıyor Merhaba paylaşımınız benim için çok faydalı oldu çok teşekkürler.

 6. Eyvallah adamsın 4. yöntem işe yaradı telefonumda custom rom var bundan kaynaklandığını düşünüyordum.

 7. Ben Sony Xperia M5 ( E5603 ) kullanıcısıyım Telefon Pc bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor Aygıt yöneticsinde MTP USB Aygıtı olarak gözüküyor ünlem işareti var otamatik günclle diyorum güncel gözüküyor . aygıtı kaldırıyorum tekrar yükleniyor yine ünlem sorun gider yine aynı napıcam

 8. Samsung s3 telefonumdaki videolari laptobuma yukleyemiyorum. Fotograflarimi indiriyorum ama videolar görünmüyor. Pc de xp yuklu.

 9. Ve, dediğiniz programı kurmada hata veriyor, 64bit olmayanı indirdim. Hata verince, arayarak Windows 7 için olanı bulup indirdim, yine hata verdi.

 10. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, ama hayır. USB hata ayıklamayı değiştirmeyi denedim(zaten aktifleştirmiştim) ama birşeyi değiştirmedi, başka bir çözüm öneriniz varsa, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

 11. Tekrar merhaba ilgilendiğin için teşekkür ederim ama malesef işe yaramıyor.söylediklerini eksiksiz tamamladım aklın kalmasım neyse yinede teşekkürler

 12. @Taylan Ertekin ve @Erdoğan Kaya

  Usb Hata Ayıklama Özelliğini telefondan aktifleştirdiniz mi? Öncelikle lütfen 8. adımda belirtildiği gibi USB Hata Ayıklama Özelliğini aktif ediniz. Bunun için öncelikle,

  1- Ayarlar-> Diğer-> Cihaz Hakkında kısmına geliniz ve “Yapım Numarası” nın üzerine art arda 7 defa tıklayınız. Böylece “Geliştirici Seçenekleri” aktif olacaktır.
  2- Sonra, Ayarlar-> Dğer-> Geliştirici Seçenekleri ne geliniz ve “USb Hata Ayıklama” özelliğini aktif ediniz.

  Bu aşamada 13. yöntemde belirtilen programı indiriniz. Eğer sisteminiz 32 bit ise o zaman x64 OLMAYAN olanı indiriniz. Bilgisayarı tekrardan başlatınız ve kontrol ediniz.

 13. Merhaba kolay gelsin. Ben telefonu farklı bilgisayarlarda denediğim halde hiç bir şekilde görmüyor çok kötü bir durum telefonculara sorunca hepsi saçmalıyor para kazanmaya çalışıyorlar.telefonun modeli general mobile 4g dual yardımcı olursan çok büyük bi iyilik yapmış olucaksın hayırlı akşamlar herkese

 14. Merhaba,bir süredir “Samsung Galaxy Note 10.18 (Android 4.1.2)” cihazım, bilgisayarım tarafından görülmemekte (Windows 7 Ultimate 32bit). Yukarıda belirtmiş olduğunuz çözümlerin çoğunu denedim, ama bir işe yaramıyor. Ve “Media Feature Pack” kurmayı denesemde, sisteminiz için uygun değil hatası verip duruyor. Bir şekilde bilgisayarım tableti modem olarak görüyor sanırım. Yardıcı olursanız sevinirim.
  http://i.hizliresim.com/o0qAV9.jpg
  http://i.hizliresim.com/ErWVmz.jpg

 15. Geri bildirim: Bilgisayar Telefonu görmüyor USb Sorunu – sizlere öneriler
 16. iyi güzel anlatmışsınız ama benim de sorunum çözülmedi, bilgisayara taktığımda sarj olmaya başlıyor bu iyi bişey demekki bağlantı noktalarında sorun yok, driver indirdim kurdum samsungun o da çare olmadı. diğer dediklerinizi yaptıktan sonra da bi sonuç alamıyorum.. Daha önceden bu usb portundan sonuç alıyodum ama sonradan alamamaya başladım. mouse u takıyorum hareket yok, bilgisayardaki usb portu bozuk desem o zaman telefonu şarj etmez? napacam 🙁

  1. Telefon modeliniz nedir ve sürücüleri nasıl kurdunuz ? Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz ?

   Ek olarak: Konuya ekstra olarak bir çözüm yolu daha eklenmiştir. Lütfen konuyu inceleyeiniz ve son yöntemi deneyiniz.

 17. Arkadaşım bu dediklerini yaptım yine olmadı başka PC kere bağlanıyor benimnpc me bağlanmıyor.şu hatayı veriyor MTP device bu INF dosyasında bir hizmet bölümü geçersiz diyor kaldırıp tekrar yükledim hep aynı hatayı veriyor başka bir şey varmı yapa bileceğin teşekürler

  1. Hangi telefonu kullanıyorsunuz ? Uygulama ayarlarında MtpAPP ayarlarına girerek önbellek temizleme yapıp tekrardan bilgisayara telefonu bağlayıp dener misiniz ? Eğer başarısız olursanız telefon modelinizi yazarsanız daha ayrıntılı cevaplayabiliriz.

   1. Önbellek temizleme yaptım yine olmadı bu başka bilgisayara taktım çalıştı ama kendi bilgisayarıma bağlanmıyor hata 0x800f0217 hatası veriyor PC im güncellemiyor mtp deviceyi casper viam1 kullanıyorum teşekürler

    1. Bilgisayar Üzerine Sağ tıklayarak “Yönet” seçiniz ve ardından “Aygıt Yönetici” seçiniz açılan pencerede MTP Sürücü Güncelleme yi seçiniz ve Sürücüyü elle ekle diyerek indirdiğiniz sürücüyü seçiniz. Sürüc düzgün yüklenmemiş görünüyor, otomatik olarak yada yukarda belirttiğimiz gibi manuel olarak güncellemey çalıçınız.

     Ayrıca bundan önce isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Download sekmesine tıklayınız ve 32 bit yada 64 bit sisteminiz hangi mimari ise uygun programı indirp kurunuz ve bilgisayarı yeniden başlatınız. Daha sonra kontrol ediniz, tekrar konuda belirtildiği gibi bağlantı kurmayı deneyiniz.

     https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48231

     Ek olarak konu güncellenmiştir konu altında yeni bir yöntem anlatılmıştır.

     1. dediklerini harfiyyen yaptım ama yine olmadı bu INF doysanında bir hizmet bölümü geçersiz yazısı çıkartıyor karşıma.ayrı etten pc mi sıfırladım yine aynı.

 18. Tam olarak nasıl bir hata alıyorsunuz? Cihazınıda sıkıntı olmadığını nasıl tespit ettiniz bunları bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

 19. bu verdıgın yontem ıcın tesekkurler ama benım cıhazda bır sıkıntı yok ama gıne cıhazımı gormuyor ben bu konuda ne yapacagım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teşekkürler, 8nci yöntemle hallettim.

Çok teşekkürler. 8. yöntem sorunumu çözdü

teşekkürler elinize sağlık

Farklı yollar denememe rağmen çözümü bulamıyordum, yazınızdaki birkaç yolu denedim çözüme ulaştım , teşekkürler.

aynı ağ üzerinden bilgisayar ile telefonu bağlayarak ta sorunu çözebiliyormuşuz.nasıl olacak bu anlatırmısınız

Arkadaşlar yapamadığınız yerleri sormaktan çekinmeyin, elimizden geldiğince yardımcı oluruz. :)

Telefon bilgisayarı görmeme sebeplerinden birisi sürücülerin düzgün kurulmuş olamamasından kaynaklanıyor.

bilgisayarım telefonu tanımıyor suur jagamine

bilgisayarım telefonu görmüyor təşəkkür edirəm

bilgisayarım telefonu tanımıyor thank you bro

bilgisayarım telefonu tanımıyor google ile sitenizi her gün görüyorum.

bilgisayarım telefonu tanımıyor şahane bir site emeği geçenlere bende teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu görmüyor yasoooooo özlendiiiiikkkk

bilgisayarım usb algılamıyor yararlı ve bilgilendirici bir paylaşım

bilgisayarım usb algılamıyor bu yazınızı bende paylaştım teşekkürler

bilgisayarım usb algılamıyor böyle bir site yaptığınız için teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor teşekkürler yazılarınız için

bilgisayarım telefonu görmüyor bende çok çok çok çok teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu görmüyor yazıyı beğendim

bilgisayarım usb algılamıyor konunuzu beğendim teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu görmüyor Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim sitenizi takip ediyorum.

bilgisayarım usb algılamıyor paylaşım güzel

bilgisayarım telefonu görmüyor paylaşımlarınızı takip ediyorum

bilgisayarım telefonu tanımıyor çok teşekkür ediyorum bende yasemin

bilgisayarım telefonu görmüyor bu yorumu okuyan sana selamım var :)

bilgisayarım telefonu görmüyor Çok güzel bir site.

bilgisayarım telefonu görmüyor yasemin hanım nasılsınız

bilgisayarım telefonu tanımıyor thank you bro

bilgisayarım usb algılamıyor teşekkürler yazılarınız için

bilgisayarım telefonu tanımıyor İstanbullular adına bende teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor thank you baby

üstteki yorum nedir

tişekkürler ederiz

nice post admin

eyvallah dostum

efendim bende teşekkür ederim

yasemin sen nerede oturuyorsun

yasemin sen nerede oturuyorsun

delikanlı erkeklerden de teşekkürler

bu yazı için teşekkür ederiz. admin

www.gencturkhaber.com sitesine teşekkür ederim.

Hocam yine döktürmüşsün :)

bilgisayarım telefonu tanımıyor so so thanks

bilgisayarım usb algılamıyor Thank you.

bilgisayarım telefonu tanımıyor ben beni biliyorum sen seni bil

bilgisayarım telefonu görmüyor nice article

bilgisayarım telefonu görmüyor bu yorumu okuyan sana selamım var :)

bilgisayarım telefonu tanımıyor bu emekleriniz için teşekkür ederim

bilgisayarım usb algılamıyor teşekkürler

bilgisayarım telefonu görmüyor Emeklerinize teşekkür ederim.

bilgisayarım usb algılamıyor so far so good

bilgisayarım usb algılamıyor Bende teşekkür ederim :)

bilgisayarım telefonu tanımıyor Hocam yine döktürmüşsün :)

bilgisayarım usb algılamıyor benimde teşekkürüm bulunsun site güzel

Çözüm önerileriniz için teşekkürler, telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlamak ne kadar zormuş.

bilgisayarım usb algılamıyor teşekkürler yazılarınız için

bilgisayarım telefonu tanımıyor great sharing

bilgisayarım telefonu görmüyor təşəkkür edirəm

bilgisayarım usb algılamıyor benim neyim eksik bende teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor Bilgiler için teşekkürler.

bilgisayarım telefonu tanımıyor çok aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler

bilgisayarım telefonu görmüyor benim neyim eksik bende teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor emeğe saygı teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu tanımıyor thank you bro

bilgisayarım telefonu görmüyor teşekkürler

bilgisayarım telefonu tanımıyor nice post admin

bilgisayarım usb algılamıyor şu an sitede kim var cevap yazsın korkma dövmicem :PP

bilgisayarım usb algılamıyor teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu görmüyor ellerinize sağlık aydınlatıcı bilgiler için

bilgisayarım telefonu tanımıyor ben çok çok çok teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor Salamat

bilgisayarım telefonu tanımıyor hakikaten çok güzel bir paylaşım teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu görmüyor Faydalı bir bilgi olmuş teşekkür ederiz.

bilgisayarım usb algılamıyor bu paylaşımlar için teşekkürler

bilgisayarım telefonu tanımıyor e hadi bende teşekkür edeyim bari :)

bilgisayarım usb algılamıyor bu siteyi seviyorum teşekkürler..

bilgisayarım telefonu görmüyor i m lost without you baby

bilgisayarım telefonu tanımıyor bizde ailecek teşekkür ediyoruz

bilgisayarım telefonu görmüyor tişikkirler sipirmin

bilgisayarım telefonu görmüyor Hey bende teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu görmüyor bu bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim

bilgisayarım usb algılamıyor bu yazınızı bende paylaştım teşekkürler

bilgisayarım telefonu tanımıyor yasemin nerelerdesin sen yahu

bilgisayarım telefonu tanımıyor çok mersi

bilgisayarım telefonu görmüyor Hey bende teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu görmüyor Emeklerinize teşekkür ederim.

bilgisayarım usb algılamıyor farklı bir yazı olmuş elinize sağlık

bilgisayarım usb algılamıyor nice article

bilgisayarım telefonu tanımıyor yasemin nerelerdesin sen yahu

bilgisayarım telefonu tanımıyor benim neyim eksik bende teşekkür ederim

bilgisayarım usb algılamıyor değerli yazılarınızı takip ediyorum bende teşekkürler

bilgisayarım telefonu tanımıyor təşəkkür edirəm

bilgisayarım telefonu görmüyor Faydalı bir bilgi olmuş teşekkür ederiz.

bilgisayarım telefonu tanımıyor night owl dinliyorum

bilgisayarım usb algılamıyor great article

bilgisayarım usb algılamıyor yasemin bende sana teşekkür ederim

bilgisayarım usb algılamıyor Merhaba paylaşımınız benim için çok faydalı oldu çok teşekkürler.

bilgisayarım telefonu görmüyor farklı bir yazı olmuş elinize sağlık

bilgisayarım usb algılamıyor o kadar güzel anlatmışsınız teşekkürler

bilgisayarım telefonu görmüyor sorularıma verdiğiniz cevaplar için bende teşekkür ediyorum

bilgisayarım telefonu görmüyor Hocam gerçekten teşekkür ederim paylaşımınız için.

bilgisayarım usb algılamıyor yasemin nerelerdesin sen yahu

bilgisayarım telefonu tanımıyor bu sayfayı alıntı yaparak paylaşıyorum

bilgisayarım telefonu görmüyor groot deel

bilgisayarım usb algılamıyor teşekkürüm bulunsun.

bilgisayarım telefonu görmüyor emeğe saygı teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu tanımıyor sağolun paylaşım için

bilgisayarım telefonu görmüyor great sharing

bilgisayarım telefonu görmüyor Hocam gerçekten teşekkür ederim paylaşımınız için.

bilgisayarım telefonu tanımıyor benim neyim eksik bende teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor benimde teşekkürüm bulunsun site güzel

bilgisayarım telefonu görmüyor mükemmel bir yazı olmuş

bilgisayarım telefonu tanımıyor Hvala

bilgisayarım telefonu görmüyor eyvallah dostum

bilgisayarım telefonu görmüyor eyvallah dostum

bilgisayarım usb algılamıyor bu bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor Yararlı bir paylaşım teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu görmüyor https://www.gencturkhaber.com sitesine teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu tanımıyor bu paylaşımlar için teşekkürler

bilgisayarım telefonu tanımıyor Yararlı bir paylaşım teşekkür ederim.

bilgisayarım telefonu tanımıyor yararlı paylaşımınız için ayrıca teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor yasemine teşekkür ederim

bilgisayarım telefonu tanımıyor Hocam gerçekten teşekkür ederim paylaşımınız için.

bilgisayarım usb algılamıyor bende teşekkür bırakayım

bilgisayarım telefonu görmüyor teşekkürler

bilgisayarım telefonu tanımıyor benimde selamım olsun

bilgisayarım telefonu görmüyor Faydalı bir bilgi olmuş teşekkür ederiz.

yararlı ve bilgilendirici bir paylaşım

yasemin bende sana teşekkür ederim

yazınızı beğendim teşekkür ederim

e hadi bende teşekkür edeyim bari :)

e hadi bende teşekkür edeyim bari :)

e hadi bende teşekkür edeyim bari :)

e hadi bende teşekkür edeyim bari :)

benimde teşekkürüm bulunsun site güzel

suur jagamine

Hocam gerçekten teşekkür ederim paylaşımınız için.

şükranlarımı sunayım bende

bu faydalı bilgiler için teşekkür ederim

Thank you for this post

thank you baby

Bu bilgiler için teşekkür ederim.

Bilgisayarım Telefonu – USB’yi Görmüyor (ÇÖZÜMÜ) konusu için teşekkür ederim.

Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler

yararlı paylaşım.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Güzel paylaşım :)

Teşekkürler paylaşım için

Harika paylaşım :)

Teşekkürler telefon bilgisayarı sonunda görmeye başladı. :)

Eyvallah adamsın 4. yöntem işe yaradı telefonumda custom rom var bundan kaynaklandığını düşünüyordum.

Ben Sony Xperia M5 ( E5603 ) kullanıcısıyım Telefon Pc bazen bağlanıyor bazen bağlanmıyor Aygıt yöneticsinde MTP USB Aygıtı olarak gözüküyor ünlem işareti var otamatik günclle diyorum güncel gözüküyor . aygıtı kaldırıyorum tekrar yükleniyor yine ünlem sorun gider yine aynı napıcam

Samsung s3 telefonumdaki videolari laptobuma yukleyemiyorum. Fotograflarimi indiriyorum ama videolar görünmüyor. Pc de xp yuklu.

@Taylan Ertekin, Malesef bildiğimiz bütün yöntemleri konuda belirttik.

Ve, dediğiniz programı kurmada hata veriyor, 64bit olmayanı indirdim. Hata verince, arayarak Windows 7 için olanı bulup indirdim, yine hata verdi.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, ama hayır. USB hata ayıklamayı değiştirmeyi denedim(zaten aktifleştirmiştim) ama birşeyi değiştirmedi, başka bir çözüm öneriniz varsa, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Tekrar merhaba ilgilendiğin için teşekkür ederim ama malesef işe yaramıyor.söylediklerini eksiksiz tamamladım aklın kalmasım neyse yinede teşekkürler

@Taylan Ertekin ve @Erdoğan Kaya Usb Hata Ayıklama Özelliğini telefondan aktifleştirdiniz mi? Öncelikle lütfen 8. adımda belirtildiği gibi USB Hata Ayıklama Özelliğini aktif ediniz. Bunun için öncelikle, 1- Ayarlar->Diğer-> Cihaz Hakkında kısmına geliniz ve "Yapım Numarası" nın üzerine art arda 7 defa tıklayınız. Böylece "Geliştirici Seçenekleri" aktif olacaktır. 2- Sonra, Ayarlar-> Dğer-> Geliştirici Seçenekleri ne geliniz ve "USb Hata Ayıklama" özelliğini aktif ediniz. Bu aşamada 13. yöntemde belirtilen programı indiriniz. Eğer sisteminiz 32 bit ise o zaman x64 OLMAYAN olanı indiriniz. Bilgisayarı tekrardan başlatınız ve kontrol ediniz.

Merhaba kolay gelsin. Ben telefonu farklı bilgisayarlarda denediğim halde hiç bir şekilde görmüyor çok kötü bir durum telefonculara sorunca hepsi saçmalıyor para kazanmaya çalışıyorlar.telefonun modeli general mobile 4g dual yardımcı olursan çok büyük bi iyilik yapmış olucaksın hayırlı akşamlar herkese

Merhaba,bir süredir "Samsung Galaxy Note 10.18 (Android 4.1.2)" cihazım, bilgisayarım tarafından görülmemekte (Windows 7 Ultimate 32bit). Yukarıda belirtmiş olduğunuz çözümlerin çoğunu denedim, ama bir işe yaramıyor. Ve "Media Feature Pack" kurmayı denesemde, sisteminiz için uygun değil hatası verip duruyor. Bir şekilde bilgisayarım tableti modem olarak görüyor sanırım. Yardıcı olursanız sevinirim. http://i.hizliresim.com/o0qAV9.jpg http://i.hizliresim.com/ErWVmz.jpg

@mustafa sığmaz Tam olarak anlatırmısınız neler yaptığınızı.

Bana yardım edin kafayı yicem cidden

casper via m1 lumia 820 ikiside bağlanmıyor

Telefonunuz ne marka ?

başka bir çözüm varmı arkadaşım

[…] Devamını Okumak için TIKLAYINIZ […]

dediklerini harfiyyen yaptım ama yine olmadı bu INF doysanında bir hizmet bölümü geçersiz yazısı çıkartıyor karşıma.ayrı etten pc mi sıfırladım yine aynı.

Bilgisayar Üzerine Sağ tıklayarak "Yönet" seçiniz ve ardından "Aygıt Yönetici" seçiniz açılan pencerede MTP Sürücü Güncelleme yi seçiniz ve Sürücüyü elle ekle diyerek indirdiğiniz sürücüyü seçiniz. Sürüc düzgün yüklenmemiş görünüyor, otomatik olarak yada yukarda belirttiğimiz gibi manuel olarak güncellemey çalıçınız. Ayrıca bundan önce isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Download sekmesine tıklayınız ve 32 bit yada 64 bit sisteminiz hangi mimari ise uygun programı indirp kurunuz ve bilgisayarı yeniden başlatınız. Daha sonra kontrol ediniz, tekrar konuda belirtildiği gibi bağlantı kurmayı deneyiniz. https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48231 Ek olarak konu güncellenmiştir konu altında yeni bir yöntem anlatılmıştır.

Önbellek temizleme yaptım yine olmadı bu başka bilgisayara taktım çalıştı ama kendi bilgisayarıma bağlanmıyor hata 0x800f0217 hatası veriyor PC im güncellemiyor mtp deviceyi casper viam1 kullanıyorum teşekürler

Telefon modeliniz nedir ve sürücüleri nasıl kurdunuz ? Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz ? Ek olarak: Konuya ekstra olarak bir çözüm yolu daha eklenmiştir. Lütfen konuyu inceleyeiniz ve son yöntemi deneyiniz.

iyi güzel anlatmışsınız ama benim de sorunum çözülmedi, bilgisayara taktığımda sarj olmaya başlıyor bu iyi bişey demekki bağlantı noktalarında sorun yok, driver indirdim kurdum samsungun o da çare olmadı. diğer dediklerinizi yaptıktan sonra da bi sonuç alamıyorum.. Daha önceden bu usb portundan sonuç alıyodum ama sonradan alamamaya başladım. mouse u takıyorum hareket yok, bilgisayardaki usb portu bozuk desem o zaman telefonu şarj etmez? napacam :(

Hangi telefonu kullanıyorsunuz ? Uygulama ayarlarında MtpAPP ayarlarına girerek önbellek temizleme yapıp tekrardan bilgisayara telefonu bağlayıp dener misiniz ? Eğer başarısız olursanız telefon modelinizi yazarsanız daha ayrıntılı cevaplayabiliriz.

Arkadaşım bu dediklerini yaptım yine olmadı başka PC kere bağlanıyor benimnpc me bağlanmıyor.şu hatayı veriyor MTP device bu INF dosyasında bir hizmet bölümü geçersiz diyor kaldırıp tekrar yükledim hep aynı hatayı veriyor başka bir şey varmı yapa bileceğin teşekürler

Tam olarak nasıl bir hata alıyorsunuz? Cihazınıda sıkıntı olmadığını nasıl tespit ettiniz bunları bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

bu verdıgın yontem ıcın tesekkurler ama benım cıhazda bır sıkıntı yok ama gıne cıhazımı gormuyor ben bu konuda ne yapacagım


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer