menü resmi

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bilgisayar telefonu görmüyor devamı. Evet arkadaşlar önceki konumuz olan “Bilgisayarım Telefonu – USB’yi Görmüyor (ÇÖZÜMÜ)” konumuzda bilgisayarın telefonu görmeme problemleri için anlatılan yöntemlerin bir yenisi ve idda ediyoruz en güzel yöntemi ile karşınızdayız.

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bu yöntemi an itibariyle kendimiz deneyerek bulduk. Bu yöntem ile hangi telefon olursa olsun telefonlarınızı bilgisayara sorunsuz olarak bağlayabileceksiniz. Peki nasıl olacak ?

Öncelikle bu yöntem ile bilinmesi gerekenler:
 1. Bu yöntem ile kablo kullanmanıza gerek yok.
 2. Bilgisayar ile telefon arasında kablosuz ağ aracılığyla iletişim kuracağız.
 3. Bu yöntemde herhangi bir telefon modeli şartı yok, iphone,samsung,lg,huawei,sony,lenovo,vestel,asus vb.. bütün telefonlarda çalışmaktadır.
 4. Şu zamanda hemen hemen bütün telefonlarda olan “Tethering ve taşınabilir hotspot” programı bulunmakta. Bunun için ekstra bir kurulum gerekmez.
 5. Bilgisayarların normal kablosuz ağ kartının olması gerekmektedir. Laptop – Dizüstü bilgisayarlarda zaten var.

Telefonu Bilgisayar Bağlama

Başlıyoruz. Lütfen aşağıdaki anlarılanları harfiyen uygulayınız. Bilgisayar ile telefon arasında bağlantı kuralım hadi.

Çözüm Yöntemi:

 1. Öncelikle Google play Store a giderek “Wifi Ftp Server” programını telefonunuza kurunuz. Çok küçük bir program. Program resmi aşağıdaki gibi.bilgisayar telefonu görmüyor
 2. Evet kurmamız gereken bütün programlar bu kadar.
 3. Şimdi Wifi Ftp Server programınız açınız ilk açıldığında aşağıdaki gibi bir görüntü olacaktır.
 4. Program kurulduktan sonra açınız ve sizden izin isteyen ekran gelirse EVET deyiniz.
 5. Sonra yukarıda ayar simgesine tıklayınız. Burada Userid olan kısma tıklayınız ve bir kullanıcı adı oluşturun. Mesela “gencturkhaber.com” yada istediğiniz bir isim olabilir.
 6. Bir altta PASSWORD olan kısma ise bir şifre yazınız.
 7. Geri tuşuna basın ve START tuşuna basınız.
 8. Karşınıza çıkan ekranda ftp:// ile başlayan bir adres, USERid ve Password olan ekran görüntülecektir.
 9. İşte bağlantı ayarlarımız bunlar.

Bütün işlemler 2-3 dakikalık bir zaman almaktadır. Dilerseniz aşağıdaki videoyu izleyerek görsel olarak nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Evet arkadaşlar yukarıdaki işlemleri sadece bir defaya mahsus yapıyorsunuz.

Şimdi gelelim ikinci basit noktaya.

Arkadaşlar burada mantık, telefon ile bilgisayarın aynı kablosuz ağa bağlı olması gerekmektedir. Aynı kablosuz ağa bağlı olan telefon ve bilgisayar arasında bu küçük program sayesinde köprü açıyoruz ve telefondaki dosyalara erişim sağlıyoruz.

İkinci Adım

Bu adımda ister bilgisayardan ister telefondan bir kablosuz ağ oluşturacağız. Çok basit bir olay, zaten hemen hemen herkes telefonundan interneti bilgisayarınaa açmak için kullanıyor bu yöntemi.

Hotspot kurulumunu bilmeyenler için açıklayalım. Örnek olarak daha kolay ve sorunsuz olduğu için telefondan

İşlem Basamakları:

 1. Telefonunuzun internetini kapatın. Bilgisayar ile bağlanınca güncelleme vb. boş yere internetinizden yemesin. Zaten internet ile işimiz yok.
 2. Telefonunuzdan Tethering ve taşınabilir hotspot bağlantısı oluşturunuz. Ağ adı ve şifresini unutmayın birazdan bilgisayardan bağlanacağız.
 3. Bilgisayarınızdan bu oluşturmuş olduğunuz ağa bağlanın.

Evet hepsi bu. Şimdi bağlanmaya geçelim.

 

Telefondan Tethering ve taşınabilir hotspot ağ oluşturup sonra bilgisayardan bu ağa bağlandıktan sonra telefondan Wifi Ftp Server programını açınız ve START butonuna basınız. Bu ekranda bize lazım olanlar;

 • ftp://.. ile başlayan adres.
 • USERid
 • Password

videodaki örneğimizde USERİD kısmını “gencturkhaber.com” olarak ve şifremizi de 12345 olarak belirlemiştik. Siz nasıl belirlediyseniz onlar görünecektir. Aşağıdaki resimde görülen yerler.

bilgisayar telefonu görmüyor huawei

Şimdi bilgisayardan herhangi bir klasör açınız. Klasör ekranında adres çubuğuna ftp:// olan kısmı eksiksiz olarak yazın ve ENTER tuşuna basın. Zaten bunları 1-2 defa girdikten sonra hiç bakmadan saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

bilgisayar telefonu görmüyor iphone

Sizden kullanıcı adı ve şifre isteyen bir pencere çıkacaktır. Wifi Ftp Server programındai USERİD olan kullanıcı adını ve altına da belirlediğiniz şifreyi yazınız. Aşağıda kullanıcı adı yazan yere wifi ftp server programında USERid olarak yazdığınız isim, ve altınada şifresini yazınız ENTER tuşuna basınız.

bilgisayar telefonu görmüyor lg

BİNGOOOOOO

Şimdi karşınızda telefon içeriğini görüyor olmalısınız.

Bize bir teşekkür etmek ister misiniz, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bir teşekkür yollayabilirsiniz. Takıldığınız ve yapamadığınız noktaları bizlere sorabilirsiniz.

bilgisayar telefonu görmüyor samsung

Son Söz:

Bu işlem için 1 adet diz üstü yada kablosuz ağ özelliği olan masaüstü bilgisayar ve wifi  ftp server programı. Herhangi bir kablo gerekmez. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde hatta birden fazla bilgisayar yada telefon ile kendi telefonunuza bağlantı sağlayabilirsiniz. Kablosuz bağlantı olduğu için rahat bir kullanım olacaktır.

www.gencturkhaber.com

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@gencturkhaber.com -
2018-07-15 14:53:36

@Yozgat, Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

@gencturkhaber.com -
2018-05-10 20:54:43

@YAHYA BOZKURT, Fotoğrafların orjinal boyutunun gözükmemesi başka nedenlerden kaynaklanabilir. Bağlantıda sorun olmadığını ve telefona bağlandığınızı anlıyoruz. Diğer sorun hakkında malesef bilgimiz yok.

@YAHYA BOZKURT -
2018-03-29 00:32:28

ÇOK ÇOK TEŞEKÜRLER ANCAK DCIM DEKİ RESİMLER İN ORJİNALI GÖZKMÜYOR KÜÇÜK RESİMLER GÖZÜKÜYOR

@Mustafa -
2018-03-27 21:11:15

Android telefonumdan bilgisayarıma dosya göndermek için Airdrop alternatifi bir program arıyordum ve sayenizde buldum. Anlatımınız için teşekkür ederim. Bu yöntem ile android telefonumda bulunan dosyalarımı yedeklemek daha kolay oluyor ve Wifi Ftp Server programı Airdrop porgramından daha az pil tüketimi sağlıyor.

@Yunus Emre -
2018-03-14 23:21:30

3 saattir kafayı yemek üzereydim. Ne yaptıysam sorun düzelmiyordu. Anlatımlarınız sayesinde bilgisayar telefonu görmüyor sorununa çare buldum teşekkürler

@Yozgat -
2018-02-05 00:09:42

Zaman ayırıp o kadar yazmışsınız, Denemedim ama verdiğiniz emeğe sanal ortamdan da olsa duygu ifade edemesek de teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.