menü resmi

Bilgisayar Mühendisi Maaşları

Bilgisayar Mühendisi Maaşları

Bilgisayar mühendisliği günümüzün en çok ilgi gören meslekleri arasında bulunuyor. Her geçen gün bu mesleğe olan yönelim biraz daha artarken, adayların bu alana yönelik aklında soru işaretleri çoğalmaya başlıyor. Bilgisayar mühendisi olmak için öncelikle 4 yıllık mühendislik fakültesinden mezun olmanız gerekir. Bunun yanında 2 yıllık bilgisayar programcılığı okumakta olan öğrencilerin dikey geçişi kullanarak bilgisayar mühendisliği bölümüne geçmesi mümkündür.

Her ne kadar pek çok insanın hayalinden biri olsa da, oldukça zor ve sabır gerektiren bir iş olduğunu belirtmek gerekir. Büyük ölçekli şirketler ve yazılım firmalarına bağlı olarak çalışmakta olan bilgisayar mühendisleri için her daim yoğun bir tempo söz konusu olacaktır. Özel veya kamuya bağlı olarak çalışabileceklerini belirtmek gerekir. Tabi kamu ve özel sektör maaşlarının birbirinden oldukça farklı olduğunun altını çizmek gerekecektir.

bilgisayar mühendisi kazançları

Aranan Özellikler

Bilgisayar mühendisi olmak isteyen kişilerin ilk olarak teknolojiye büyük bir yatkınlığı olması gerekiyor. Bu alanda her daim öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seven, teknolojide var olan tüm yenilikleri yakından takip eden, sabırlı, disiplin sahibi, teknoloji konusuna hakim ve yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek kimseler olması gerekir.

Maaşları

Maaşların kişinin tecrübesine ve çalışma alanına bağlı olarak çok büyük bir değişimde olacağını belirtmek gerekir. Genel olarak bir şirket bünyesine bağlı çalışan bilgisayar mühendisi aylık 5 bin TL ile 7 bin TL arasında kazanmaktadır. Tabi bu oranlar sadece şirkette uzun zamandan beri çalışan kişiler için geçerlidir. İşe yeni başlamış olan bir mühendisin alacağı ücret ise aylık olarak 2 bin TL olarak başlayacaktır. Tabi kişinin çalışma alanı söz konusu olduğunda bu fiyatın üzerinde bir artışın yaşanması söz konusu olabilir. Bu nedenle minumum olarak kişilerin bu tutarı aldığını belirtmek gerekir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • bilgisayar mühendisi maaşları 2018
  • bilgisayar mühendisi maaşları 2017
  • bilgisayar mühendisliği maaşları devlet
  • bilgisayar mühendisliği maaşları devlet 2018
  • özel sektör bilgisayar mühendisi maaşları
  • bilgisayar mühendisliği maaşları devlet 2017
  • turkcell bilgisayar mühendisi maaşları
  • vodafone bilgisayar mühendisi maaşları
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.