menü resmi

Bıçak Nasıl Yapılır ?

Bursa bıçağı bunlarrr. Gel al seç beğen al 10 lira. Sanırım hepimiz en az bir defa bu pazarlama sözlerini duymuşuzdur.

Bıçaklar bizler için gerçektende bulunmaz bir nimettir. Haydi bir düşünelim bıçaklar olamsayadı ne yapardık? Eti,ekmeği,sebzeyi,meyveyi neyle keserdik? Eski Türk filmlerinde genelde buçaklara çift su verildiğini ve daha dayanıklı ve kesin olacağını hep gördük. Çeşit çeşit bir yığın bıaçak bulunmakta tabi her bıçak iyidir yada kötüdür diyemeyiz.

Sağlam ve iyi bir bıçak iyi bir ustanın elinden çıkar. Şimdi hemen hemen herşey artık fabikasyon olduğu için aslında iyi olanı hengisi seçmek zoe oluyor. Bazen 60 liraya bir bıçak alırsınız ve 2 ay içerisinde ya sapı kırılır yada keskinliğini kaybeder ve ilk hali gibi artık kesmez.

Yada bazen 10 liraya hatta 5 liraya bir bıçak alırsınız ve yıllarca kullanırsınız. Bazı ev hanımlarının “Ne kadar sağlam çıktı, kaç yıl oldu bak alalı” dediğini duymuşsunuzdur.

Sakın ola alt tarafı bıçak demeyin. Şimdi size kör bir bıçakla domatesleri söğüşleyin desek o zaman ne kadar sinirinizin bozulacağını tahmin ediyoruz. Hele hele kör bir bıçakla bir domatesin kabuğunu soymaya kalkışın bakalım. Sanırım ne demek istediğimizi anladınız.

bicak-nasil-yapilir

Bıçakları sadece evde mutfakta değil, kesme işleminin olduğu heryerde kullanabiliriz.

Peki bıçak ta diğer ürünler gibi icat edilmiş ve kullanmımıza sunulmuş. Peki bıçak nasıl yapılır. Tabiki fabrikasyon bıçaklar dışında bıçak kullanan insan pek yok. Sonuçta kimse atına atlayıp sefere gitmiyor. Alt üstü evde ekmek yada sebze meyva kesiyor.

Bunun içinde gidip el yapımı kaliteli bir bıçak almanın bir anlamı yok. Yinede sizin zevkinzie kalmış.

Bıçak nasıl yapılır ?

Bir bıçağın nasıl yapıldığını hangi aşamalardan geçtiğini gelin beraber izleyelim. Buyrun br bıçağın yapılmasını anlatan bir video.

İyi seyirler.

 

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • dövme bıçak nasıl yapılır
  • bıçak nasıl yapılır yazılı anlatım
  • demirden bıçak nasıl yapılır
  • kağıttan bıçak nasıl yapılır
  • bıçak yapımı anlatımı
  • bıçak yapımı için çelik
  • daire testereden bıçak yapımı
  • makastan bıçak yapımı
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Serkan -
2018-05-05 09:06:06

Nasıl yapıldığını bilmiyorum acıkcası birde sürekli kullandığımız bir alet. El yapımlarını bulamıyoruz hepsi artık fabrikasyon olmuş malesef.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.