Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Bekçi Maaşları

Ülkemizin çeşitli alanlarında görev yapan bekçiler, vatandaşların can ve mallarına gelecek olan tehditlere karşı onları korumakla görevli olan kişilerdir. Devlete bağlı olarak görev almaktadırlar. Söz konusu bekçiler, emniyete bağlı olarak köylerde görev alırken genel olarak bu kişiler koruma memuru olarak adlandırılır.

Silahsız güvenlik memuru olan bekçiler, her türlü zarara karşı bu yerlerin korunmasında görevlidir. Atamalarla birlikte bu kişilerin görev yerleri belli olurken, belli bir süreç konu hakkında eğitim almaları sağlanır. Silahlı olarak görev almak isteyen kişiler içinde, normal eğitim sürecinin yanında ek eğitimlerde söz konusu olacaktır. Bir aylık sürecin içinde silahlı eğitimden geçen kişiler bu şekilde silahlı koruma memuru olarak görev alabilirler.

Bekçilerin yetkisini aslında sınırlı olarak söylemek doğru olur. İkaz yetkisine sahip olan bu memurlar, daha çok bölgenin huzur içinde tutulmasına neden olurlar. Günümüzde pek çok alanda bu kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle kamu ve kuruluşlar, hastaneler, stadyumlar gibi pek çok yerde görev alabilirler.

Maaşları

Bu tarz görevlere sahip olan bekçiler 2017 yılına baktığımızda bu görevlerine karşılık 2.500 TL ücret almaktadır. Tabi bu tutarlara memurlara ödenen diğer ek ücretlerin dahil olmadığını belirtmek gerekir. Diğer yıllarda aldıkları maaş oranlarına baktığımızda ne tarz bir maaş artışı yaşandığını görebiliriz. 2016 yılında 2.316 TL olan bekçi maaşları, 2015 yılında 2.049 TL olmuş durumdadır. Yine gelecek olan diğer yıllarda da aynı oranlarda artışların yaşanacağını söylemek doğru olur.

Önerilen Paylaşım 1:Pedagog Maaşları

Önerilen Paylaşım 2:Sosyal Medya Uzmanlığı

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: CANSU KUTLU

3 Yorum(lar)

  1. Bekçi maaşları ortalama güvenlik görevlisi maaşlarına tekabül ediyor. Fakat en büyük avantajı devlet işi olmasıdır. Bu yönden avantajlı ama ücret konusunda düşük bence.

  2. Devletde bekçi olarak göreve başlarsanız özel sektore göre daha iyi başlarsınız. Devletde yapılması bence daha mantıklı belli bir süre normal polis olabilirsiniz.

  3. Dün bir iş yerinden bekçilik teklifi aldım. Bu konu hakkında yaptığım araştırmalarda maaşların değişken olduğunu gördüm. bana teklif edilen ücretler bu konudakilerin daha da altında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçi maaşları ortalama güvenlik görevlisi maaşlarına tekabül ediyor. Fakat en büyük avantajı devlet işi olmasıdır. Bu yönden avantajlı ama ücret konusunda düşük bence.

Devletde bekçi olarak göreve başlarsanız özel sektore göre daha iyi başlarsınız. Devletde yapılması bence daha mantıklı belli bir süre normal polis olabilirsiniz.

Dün bir iş yerinden bekçilik teklifi aldım. Bu konu hakkında yaptığım araştırmalarda maaşların değişken olduğunu gördüm. bana teklif edilen ücretler bu konudakilerin daha da altında.


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer