menü resmi

Beden Eğitimi Öğretmenliği İş İmkanları

Beden Eğitimi Öğretmenliği İş İmkanları

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden mezun olduğunuz takdirde çalışabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır diyebiliriz. Fakat bu noktada sizlerin 4 yıllık eğitim ve öğretim hayatınızda kendinize nasıl bir yatırım yaptığınıza paralel olarak, mezun olduktan sonraki iş hayatınız şekilleneceğini de belirmekte fayda var. Dolayısıyla mezun olduktan sonra nerede çalışacağınıza ya da nasıl bir iş yapacağınıza aslında okurken karar vermeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Bir Beden Eğitimi Öğretmeninin çalışma alanı olarak ilk tercih edeceği yer MEB’e bağlı ilkokullar, Anadolu liseleri, Fen liseleri ve bunlara eş değer okullarda devlet memuru olarak çalışmaktadır diyebiliriz. Fakat bu durumun çok da kolay olmadığı aşikardır zira üniversiteden mezun olduktan sonra bir de KPSS ile mücadele edilmesi gerekmektedir. KPSS’yi kazanamamanız durumunda alternatif seçeneklere yönelmeniz gerekebilir.

Beden Eğitimi

Fakat birçok Beden Eğitimi Bölümü mezunu için devlet okullarında öğretmenlik vazgeçilmez bir seçenektir diyebiliriz.

Beden Eğitimi Öğretmenleri, kendi bölümleriyle alakalı birçok farklı sertifika programına dahil olup, bu sertifikaları, iş hayatlarında kullanabilirler. Federasyonlar, kendilerine ait branşlarda antrenörlük kursları açmaktadır ve bu kurslar sürekli olarak farklı illerde açılmaktadır. Sizler de bu eğitim kurslarına katılarak farklı spor dallarında antrenörlük belgesi alabilirsiniz. Bu sayede mezun olduktan sonra dilerseniz antrenör olarak çalışabilirsiniz.

Bu konuyu biraz daha açacak olursak;

 • Fitness Antrenörü olabilirsiniz; Federasyona ait siteyi takip ederek, hangi kursun hangi ilde açıldığını öğrenerek, kursa kayıt yaptırabilirsiniz. Genel olarak bu kurslar 2 hafta civarında sürmektedir ve eğitim sonunda antrenörlük belgesi alabilirsiniz.
 • Masör olabilirsiniz; Masörlük sertifikası alarak, çeşitli fitness salonlarında yada sağlık merkezlerinde masör olarak çalışabilmeniz de mümkündür.
 • MEB’in düzenlediği müfettişlik sınavlarına girerek müfettiş olma şansınız da bulunmaktadır.
 • Buna ek olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çalışabilirsiniz. Ayrıca yine Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı kurum ve kuruluşlarda eğitmen olarak görev yapma ihtimaliniz de vardır.
 • GSGM merkez ve taşra teşkilatlarında kendilerine uygun alanlarda da çalışabilirsiniz.
 • Bir spor branşında antrenörlüğünüz varsa, kulüplerde antrenör olarak yada yönetim kadrosunda iş bulma fırsatınızın olduğunu da belirtelim.
 • Yine farklı bir alan olarak turizmi de gösterebiliriz. Bilindiği üzere, Türkiye son derece turistik bir ülkedir ve her yıl on binlerce turisti ülkemizde ağırlamaktayız. Bu noktada çeşitli otel işletmelerinde spor organizasyonlarını düzenleme ile ilgili çeşitli görevlerde çalışabilirsiniz.

Çalışabileceğiniz alanları bu kadarla sınırlı tutmak hata olur. Sportif alanının dışında sahip olduğunuz özelliklerle birlikte çok farklı çalışma alanlarında kendinize iş fırsatı bulabilir ya da yaratabilirsiniz. Örneğin, yabancı diliniz varsa, bu size spor alanında önemli kapılar açabilir. Bu gibi örnekleri kesinlikle çoğaltabiliriz.

Beden Eğitimi Öğretmeni olarak yazımızın genelinde bahsettiğimiz gibi çok sayıda iş fırsatınız bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken şey ise, eğitim hayatınızın başından beri, düzenli bir programlama ve çalışmayla hedefinize ulaşmak olacaktır.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

 • anaokuluna beden eğitimi öğretmeni aranıyor
 • rehabilitasyon merkezine beden eğitimi öğretmeni aranıyor
 • beden eğitimi öğretmeni arayan kolejler 2018
 • kolejlerde beden eğitimi öğretmenliği
 • beden eğitimi öğretmeni iş ilanları
 • gaziantep beden eğitimi öğretmeni iş ilanları
 • özel okullarda beden eğitimi öğretmenliği maaşları
 • kocaeli beden eğitimi öğretmeni iş ilanları
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Gamze -
2018-04-25 14:28:24

Beden Eğitim Öğretmenliği günümüzde atanmaları fazla sıkıntılı olmayan öğrenci branşları arasındadır. Özel okullarda veya spor okullarında çalışma olanakları devlete oranla daha iyi.

@Kayhan -
2018-04-23 10:07:38

Beden eğitimi öğretmeyin hem okulda çalışıyorum hemde spor salonunda çalışıyorum. Eğer kendinize bakarsanız sürekli iş imkanı bulabilirsiniz. Tavsiye ederim arkadaslar.

@Ahmet -
2018-04-08 15:27:44

Beden eğitimi öğretmenliği diğer öğretmenlik branşlarına gör iş bulma ve atanma durumları daha kolaydır. Okullar dışında çeşitli spor okulları ve kulüplerinde de çalışabilirler. Ayrıca eğitmenlik de yapabilirler.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.