Bebekteki Gülümsemenin Sırrı :)

bebek gülümsemesiBazen hiçbir şey bilmemek ne kadar da huzur vericidir kim bilir? İyi ve kötü, güzel ve çirkin, yanlış ve doğu bilmeden tüm benliğimizle özgürce, kısıtlama olmadan yaşamak, belki de huzurların en güzelidir ne dersiniz? Farz edelim ki gerçekten de biri geldi ve bunların hepsini size verebileceğini söyledi. Kabul eder miydiniz?

Hiç bir olaya katkıda bulunmadan, etkisizce ve neden var olduğunu sorgulamadan, kim olduğunu bilmeden yaşamak gerçektende istemiydiniz. Her şeye mutluluk gülücükleri saçmak istemiydiniz. Yani bir nevi düşünme yeteneğinizi kaybetmek gerçektende tercihiniz olur muydu?

Düşünsenize, bebeklerin hayattan bir beklentisi var mı hiç? Ya da bu güzel, buda çirkin diye bir seçim mi? Her olguya masumiyet ve samimiyet barındırarak gülümsemeleri, işte bu ayrımı yapamadıklarından kaynaklanıyor. Çünkü herhangi bir problemleri yok gülümsemelerine gölge düşürecek, işte o en içten gelen kahkahaların sebebi de budur.

Hepimizin istediği ise bu değil mi? Ama öğrenmek ve öğretmek daha da mühim bir faktördür. Biz yetişkinler zaten bebekliğimizde o samimi kahkahaları atığımız için, şimdi sorgulama zamanı değil mi? Bir yetişkin düşünmeden, sorgulamadan ve eleştirmeden nasıl yaşar? Sizce bu mümkün mü? Tabi ki de hayır.

Yaşımızın olgunluğuna bakmadan bebeklere imreniyoruz. Haklıyız da, ama bilinçli bir birey sadece imrenmeli ve kesinlikle uygulamamalıdır.

Evet, bebeklerdeki o gülümsemenin sırrını öğrenmiş olabiliriz. Ama uygularsak eğer, varlığımızın sebebini unutup, gözüken bedenlerin içindeki, gözükmeyen ve hayatımıza yön veren fikirlerin katili oluruz.

Önerilen Paylaşım 1:Biyomühendislik Bölümü Ne İş yapar ? İş Ortamları Nelerdir?

Önerilen Paylaşım 2:Bayanlara Özel Şahane İş İmkanları - İş fikirleri !

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer