Bebeklerde uykusuzluk problemi.

Yeni doğan bebeklerde uyku düzeni çok farklıdır. Yeni doğmuş bir bebek 2- 3 saat ara ile uyandırılıp beslenmesi gerekirken doktor kontrolünde 2.haftadan sonra uyandırılmasına gerek kalmamaktadır. Kilo problemi yaşamayan bebekler geceleri 2- 3 defa uyandırılması normal bir durumken 6.aydan sonra bu sayı 1’e düşürülmektedir.uykusuz-bebek

Yeni doğan bebeklerde ilk aylarda oluşan kolik sancılar uykusuzluk problemi oluşturabilmektedir. İleri ki dönemlerde diş çıkarma, anne sütünün kesilmesi, annenin işe başlaması gibi durumlarda meydana gelerek bebeklerin uykusuzluk problemi yaşamasına neden olmaktadır.

Anne babaya ilgili olan bebeklerin uykuya dalmalarının biraz daha zor olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda bebeğin yatağının etrafında dikkatini dağıtacak ışık, uyarıcı, oyuncak, kalabalık bir ortam, yorucu durumlardan sonra uykuya geçmeleri biraz daha zaman almaktadır.

Herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan bebeğin hemen uykuya dalması için bazı fiziksel koşulların sağlanması gerekmektedir.

Bebeğin altının ıslak olmaması ve karnının tok olması çabuk uyumasına yardımcı olacaktır.

Bebeği sık sık, gereksiz yere uyandırmak bebeğin uyku düzenin bozulmasına neden olduğu için bu gibi durumlarda hassas davranmak çok önemlidir.

Önerilen Paylaşım 1:Bebek Bezi Nedir?

Önerilen Paylaşım 2:Bebeğin başına gelebilecek kazalar ve alınacak tedbirler.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


En iyi - En güzel - En ZorKaşıntısı - Kaşıntısı Nasıl geçer