menü resmi

Bebekler neden ağlar?

Bebekler Neden Ağlar ?bebek-aglamasi

0-6 aylık olan bebeklerde sıklıkla görülen ağlamalar, büyük ya da küçük sorunlara işarettir. Ancak bu ağlamaların, büyük mü yoksa küçük sorun mu olduğunu belirlemek, ilk başlarda zordur. Ağlamaların neye ait olduğunu ancak, bebeklerinizin davranışlarını gözlemleyerek anlayabilirsiniz.

Kısa süreli bebek ağlamalarında genelde sorun, bebeğinizin en temel ihtiyaçlarının giderilmemesidir.

Karnı acıkan bir bebek tipik davranışlar sergiler. Bebeklerin birçoğunda bu işaretler değişmez niteliktedir.

Acıkan bir bebek, ağlamasının yanı sıra, dudaklarını şapırdatır ve elini ağzına götürür. Ayrıca elinizi uzattığınızda, başını elinize doğru döndürür. İşte bu işaretlerden, bebeğinizin acıktığını anlayabilirsiniz. Küçük farklılıklar olsa da genelde anneler, bu şekilde bebeklerinin acıktığını anlayabilirler.

Bebekler altları kirlendikleri zaman, sıkılsalar bile bir süre belli etmezler. Eğer diğer belirtilerde görülen hareketlerden birisini yapmıyorsa, bebeğinizin altını değiştirmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

Uyku insanların ve özellikle bebeklerin en temel ihtiyaçlarından bir tanesidir. Bir bebek günde en az 10 saat uyumalıdır. Bu süreye, öğlen uykusu da dahildir. Ancak buradaki sorun, bir bebeğin uykusu gelse bile uyumamasıdır ve bu durum onun ağlamasına yol açabilir.

Yani bebekler söz konusu olduğunda, dışarıdan bir müdahale ile uyutulmaları gerekir. Sessiz bir ortamın sağlanması ve onu sakinleştirecek davranışların sergilenmesi, bebeğinizin daha rahat uyumasını sağlayacaktır. En önemli durumlardan bir tanesi, bebeklerin ciddi bir rahatsızlıktan kaynaklanan ağlama nöbetleridir.

Hiç susmadan ağlama ve ağlama nöbetlerinin uzun sürmesi, hastalığa işarettir. Bu durumda derhal bir doktora gitmeniz gerekebilir.

Bu konu aşağıdaki aramalarınıza cevap bulmanıza yardımcı olmuştur umarız..

  • bebekler neden ağlar hadis
  • bebekler neden ağlar dini
  • bebekler neden aglar uyumaz
  • 4 aylık bebek neden ağlar
  • bebekler gece neden ağlar kadınlar kulübü
  • yeni doğan bebek neden ağlar uzman tv
  • 2 aylık bebek neden ağlar
  • bebekler doğarken neden ağlar dini
▼ Devamını Okumak için TIKLAYINIZ ▼
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.