menü resmi

Bebekler Neden Bu Kadar Tatlı

Bebekler neden bu kadar tatlı sizce ? Bazen bir bebek görüyoruz, tanımıyoruz belki ama bir an için elimize alıp mıncıklamak istiyoruz. Bazı insanlar kendilerini tutamıyor ve bebeklerin yanaklarını ısırıyor hatta 🙂

Çok masum ve çok tatlı bir bakışları var değil mi ? Anlamsız anlamsız etrafa baktıklarında dahi tatlılık üzerlerine yağıyor resmen. Kendi bebeğimiz olduğu zaman tabi işler biraz daha, içtenlliğe ve adanmışlığa dönüşüyor. Kolay kolay, herhangi bir hastalık olmadığı zamanlara her anne bebeği için seve seve ölümü göze alır.

Babalarda aslında bu kadar severler bebeklerini fakat erkekler sevgilerini çok fazla gösteremiyorlar. Acaba anneler o kadar acı çekmelerinin ve 9 ay boyunca bebeklerini taşımalarının sonucunda bunu kendilerine bir ödül olarak mı görüyor ?

Madem o kadar taşıdım ve acısını çektim o zaman bunu en fazla sevmek benim hakkım.” diyorlar galiba annelerimiz. E haksızlar mı, değiller tabi.bebek

Bebekler Birer Melektir

Bebekler ilk doğdukları zaman birer melek olarak görünürler. Düşünsenize bu Dünya’ya tamamen saf ve masum olarak gelen bir canlıdan bahsediyoruz. Henüz dışarıya çıkmamış ve kirlenmemiş. Hepimiz “keşke hep öyle kalsak” diyoruz, ama ama ama 🙂

Her bebek annesinden suçsuz ve günahsız olarak doğar, tabi bu hep böyle kalacağı anlamına gelmiyor. Yaradan bizleri bu şekilde Dünya’ya gönderiyor ve tekrar aynı şekilde görmek istiyor. Bazı insanlar kız bebeklerini bazıları ise erkek bebeklerini çok seviyor. Aslında her ikisi de seviliyor tabiki ama insanların yaşadığı hayata göre erkek yada kız bebeklere olan sevgileri de aynı ölçüde değişiyor.

Dünya’da çirkin olan bebek yada daha doğrusu evlat yoktur. Her bebek bir annenin en güzeli, en değerlisi ve en mükemmelidir. Halk arasında “Kargaya yavrusu şahin görünürmüş” derler.bebek sevgisi

Bebeklerin Sağlığı

Diğer yandan, bebeklerimizin sağlığı bizler için herşeyden önce gelir ve onların bir parmağına diken batsa, anneler için bu çok büyük bir olay olarak algılanır. “Keşke benim parmağıma batsaydı“derler annelerimiz.

Bu paylaşım benim için yeni doğan bir bebek kadar değerli. İlk paylaşım konusunu açıkçası çok fazla düşünmedim ve aklıma ilk gelen güzel şeyi sizlerle paylaşmak istedim ve bebeklerin masumluğu aklıma ilk gelen oldu.

Bebeklere geri dönelim isterseniz. 🙂
Bebeklerin gözlerine bakınca siz ne görüyorsunuz ? Acaba herkes aynı şeyleri mi görüyor ? Bir bebeğin aciz görünmesi ve her zaman birisine muhtaç olması belkide onları bu kadar sevmemizi sağlayan nedenlerden bir tanesidir.

Bir anne olarak düşünmeye çalışalım isterseniz. Aylarca taşıdığınız ve uğrunda türlü türlü acılar, sıkıntılar çektiğiniz ve sizin kanınızdan, sizin canınızdan olan bir canlının, bütün çıplaklığı ve bütün muhtaçlığı ile size bağlı olması, sanıyoruz gerçekten de anlatılmayıp yaşanması gereken bir duygu.

Hayatta bebeklerin sahip olduklarına sahip olmaya çalışan birçok insan var. İnsanlar kendilerini hep bir bebek gibi değerli görüyorlar. Aslında büyümeyi isteyen bebeklerin sonra büyümemeiş olmayı istemeleri asıl ulaşılamayandır.

Tüm annelere ve onların biricik bebeciklerine selam olsun, biliyoruz ki anneler için bebekleri en tatlı, en değerli ve en masum canlıdır bu Dünya’da umarız hep öyle kalırlar, her ne kadar zor olsa da 🙂

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Sizden Gelen Yorumlar
@Yeli -
2018-04-05 08:31:27

Bebekler en masum canlılardır masallah allah hepsine sağlıklı bir ömür versin. Onlar iyi kotu ayıramazlar ve bebeklerimize iyi bakmayalıyız bu güzel makale için ellerinize kollarınıza sağlık.

@Neriman Acar -
2017-10-28 22:35:10

Çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.

Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.