Bebek Maması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek Maması & Biberon Seçimi & Bebek Maması Ölçüleri

Doktorlar tarafından ilk 6 ay sadece anne sütü önerilse de erken doğum, sezaryen ya da daha farklı komplikasyonlar sebebiyle bazen anneler bebeklerine yeterli anne sütü veremeyebilirler. Bu korkulmaması gereken normal bir durumdur. Bu durumda annelerinbebek maması kullanımına başvurması oldukça doğal bir süreçtir.bebek-mama

Bebek Maması Hazırlanması:

Bebeklerin oldukça hassas ve yeni dünyaya henüz alışmamış hassas bedenleri en ufak mikroptan etkilenebilmektedir. Bu yüzden Bebek maması hazırlanması yüksek oranda dikkat gerektiren oldukça önemli bir konudur. Sadece mamanın değil, mamanın hazırlandığı ortamın, biberon ve kaşıkların, hazırlayan kişinin ellerinin de steril olması gerekmektedir.

Biberonla besleme işlemi bittikten sonra da eğer biberon içinde kalmış mama varsa bu mamanın kesinlikle saklanmaması gerekmektedir. Buzdolabında saklansa bile bozulmalar yaşanabilir ve bebeğe istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Biberon Seçimi:

Bebeklerin damak yapılarına ve kimyasal içerip içermemesine göre, cam ya da plastik olmalarına göre sınıflandırılabilenbiberon seçimiannelerin dikkat etmesi gereken diğer bir önemli konu. Aynı zamanda biberon emziğinin deliğinin kontrol edilmesi de küçük ama çok önemli bir ayrıntıdır. Çünkü deliğin biraz fazla büyük olması durumunda bebeğin ağzına gelecek fazla gıda olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Bebek Maması Ölçüleri:

Ölçü değerleri oldukça önemli olsa da bebek maması hazırlamak göründüğü kadar zor değil. Kutularının arkalarında özel hazırlama önerileri bulunanbebek maması ölçülerihesaplamak için özel ölçü kaşıkları kullanılması gerekmektedir.

Önerilen Paylaşım 1:Hamile Bayanlar İçin Giyim Nasıl Olmalıdır?

Önerilen Paylaşım 2:Evlat İstediğin Gibi Değil, Yetiştirildiği Gibi Olur !

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer