menü resmi

Bebek Maması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek Maması & Biberon Seçimi & Bebek Maması Ölçüleri

Doktorlar tarafından ilk 6 ay sadece anne sütü önerilse de erken doğum, sezaryen ya da daha farklı komplikasyonlar sebebiyle bazen anneler bebeklerine yeterli anne sütü veremeyebilirler. Bu korkulmaması gereken normal bir durumdur. Bu durumda annelerin bebek maması kullanımına başvurması oldukça doğal bir süreçtir.bebek-mama

Bebek Maması Hazırlanması:

Bebeklerin oldukça hassas ve yeni dünyaya henüz alışmamış hassas bedenleri en ufak mikroptan etkilenebilmektedir. Bu yüzden Bebek maması hazırlanması yüksek oranda dikkat gerektiren oldukça önemli bir konudur. Sadece mamanın değil, mamanın hazırlandığı ortamın, biberon ve kaşıkların, hazırlayan kişinin ellerinin de steril olması gerekmektedir.

Biberonla besleme işlemi bittikten sonra da eğer biberon içinde kalmış mama varsa bu mamanın kesinlikle saklanmaması gerekmektedir. Buzdolabında saklansa bile bozulmalar yaşanabilir ve bebeğe istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Biberon Seçimi:

Bebeklerin damak yapılarına ve kimyasal içerip içermemesine göre, cam ya da plastik olmalarına göre sınıflandırılabilen biberon seçimi annelerin dikkat etmesi gereken diğer bir önemli konu. Aynı zamanda biberon emziğinin deliğinin kontrol edilmesi de küçük ama çok önemli bir ayrıntıdır. Çünkü deliğin biraz fazla büyük olması durumunda bebeğin ağzına gelecek fazla gıda olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Bebek Maması Ölçüleri:

Ölçü değerleri oldukça önemli olsa da bebek maması hazırlamak göründüğü kadar zor değil. Kutularının arkalarında özel hazırlama önerileri bulunan bebek maması ölçüleri hesaplamak için özel ölçü kaşıkları kullanılması gerekmektedir.

Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.gencturkhaber.com Tüm Hakları Saklıdır.