Bebek Bezi Nedir?

Bebeklere tuvalet eğitimi verilmeden önce kullanılan her annenin kurtarıcısıdır bebek bezleridir. Bebeklerin kilolarına, cinsiyetlerine, emici katmanlarına, desenli olup olmamalarına göre sınıflandırılabilirler. Ayrıca bunun yanında kullan at ve yıkanabilir cinstebebek bezleribulmak da mümkündür.bebek-bezi

Bebek Bezinin Önemi:

Yeni doğan bebeklerin ve henüz tuvalet eğitimi almamış küçük çocuklarda hijyenik bir temizlik sağlayan bebek bezleri hem anneler hem de bebekler açısından oldukça önemlidir. Anneye göre hijyenik tek kullanımlıkbebek bezinin önemibezin kullan at olmasıdır. Aynı zamanda bebeğin sağlığı açısından da oldukça önem arz eden bebek bezi ucuzdan pahalıya birçok seçenek sunularak satın alınabildiği için neredeyse bütün anneler ulaşabilmekte.

Bebek Bezinin Faydası:

Çocuk doktorları ve kadın doğum uzmanlarının önerilerine göre bebeklerin en az 2 yaşına kadar tuvalet eğitimi almaması gerekiyor. Bu süreçte de annelerin yardımına bebek bezleri yetişiyor.

Yeni nesil çıkan kumaşbebek bezinin faydasıkonuşulurken, klasik kullan at bebek bezlerinin de faydaları unutulmamalıdır. Kumaş bebek bezlerinin en büyük faydaları doğaya zarar vermemeleri ve zararsız dahi olsa kimyasal içermemeleridir.

Aynı zamanda çamaşır makinesinde yıkanabilen kumaş bezler genele vurulduğunda ekonomik olarak da daha uyguna geliyor. Ülkemizde kullanımı daha yaygın olan kullan at bezlere geldiğimiz zamansa hijyen konusundaki faydası gözlerden kaçmıyor. Doğada çözülmesi daha zor olmasına rağmen annelere kolaylık sağladığı için günümüz anneleri tarafından daha çok tercih ediliyor.

Önerilen Paylaşım 1:Bebeğin hayatını tehdit eden salgın hastalıklar nelerdir?

Önerilen Paylaşım 2:Bebeklerde uykusuzluk problemi.

Bunlarda Dikkatini Çekebilir

gencturkhaber.com yazar hakkında

Yazar Hakkında: gencturkhaber.com

Merhaba bendeniz Yasemin. Burası da bizim Web sitemiz. Sİzlere hayatı başka bir açıdan bakabilme konusunda ivme kazandırmayı amaç edindik biz. Sizlerde ivmeli hareket yapmak istiyorsanız lütfen kendinizi bana bırakın size Momentum kazandırmak bize zevk verecektir !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Jincir-Dünyanın En leri Kaşıntısı Nasıl Geçer