Bebek Bakıcısı Maaşları

Bebek Bakıcılığı

Günümüzde bebek bakıcılarına olan ihtiyaç her daim devam etmektedir. Günün herhangi saatlerinde veya 24 saat olmak üzere bebek bakıcılığı yapmakta olan kişiler vardır. Çoçuk bakım hizmeti bu şekilde olurken, özellikle çalışan anne babaların çocuklarını emanet ettiği kişiler olacaklardır.

Bebek bakıcılığı mesleğine baktığımızda mesleğin pek çok zorluğunun olduğunu görebiliriz. Gün içindeki çocuğun bütün dertlerini halletmesi gereken kişilerdir. Bu bağlamda çocuğun yemeğinin verilmesi, oyun oynanması, çocuğun bakımının sağlanması gibi pek çok sorumlulukları vardır. Bunun yanında bazı bakıcıların ev işleri ve günlük işlerle ilgilenmeside söz konusu olabilir.

Özellikle içinde bulunduğumuz dönemler içinde kadınlarda iş dünyasında önemli bir yerde bulunur. Bu durum bebek bakıcılarına olan ihtiyacın biraz daha artmasına neden olmuştur. Bebek bakıcılığı işi diğer işlere göre daha rahat olsada, çocuklara bakıldığı için çok büyük bir sorumluluk getirdiğini unutmamak gerekir.

Bebek Bakıcısı Maaşları

Yurtdışındaki bebek bakıcısı kazançlarına baktığımızda oldukça yüksek kazançlar görebiliyoruz. Bir bebek bakıcısı saatte bu işten 100 dolar ve üstünde kazanç elde edebiliyor. Ama ne yazık ki ülkemizde bebek bakıcıları için verilen ücretler bu kadar yüksek değildir. İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle uzman kişilerin aldığı maaşlara bakarsak aylık 3 bin TL olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu rakamlar işinde uzmanlaşmış kişiler için geçerli olacaktır. Genel olarak asgari ücret seviyesinde veya biraz daha üzerinde bir maaş alırlar.1 Yorum
@Oktay - 2018-03-11 13:33:13

Bebek bakıcılığı yapacak olanların en başta çocuklarla ilgilenmeyi sevmesi gerekir. Çocukları seviyorsa bu işi keyifli bir şekilde yapabilir. Bebek bakıcılığı işinde iyi bir ücret ile işe başlayabilirsiniz.www.gencturkhaber.com - ANASAYFA

Bebek bakıcılığı yapacak olanların en başta çocuklarla ilgilenmeyi sevmesi gerekir. Çocukları seviyorsa bu işi keyifli bir şekilde yapabilir. Bebek bakıcılığı işinde iyi bir ücret ile işe başlayabilirsiniz.